Zieliński znów błysnął! Świetna asysta Polaka (WIDEO)

Forma Piotra Zielińskiego przed mistrzostwami świata w Katarze napawa optymizmem. Pomocnik Napoli w meczu z Atalantą w ramach 13. kolejki Serie A zanotował asystę. Precyzyjne dośrodkowanie reprezentanta Polski wykorzystał Victor Osimhen.

Mateusz Byczkowski
Twitter
Sobotnie spotkanie Atalanty Bergamo z SSC Napoli było prawdziwym hitem Serie A. Obie drużyny przed starciem w 13. kolejce Serie A zajmowały dwa pierwsze miejsca. Azzurri idą w tym sezonie jak burza i nie zanotowali jeszcze porażki w lidze.

Jednak to rywale lepiej rozpoczęli starcie na Gewiss Stadium. Ademola Lookman zdobył bramkę z rzutu karnego w 19. minucie. Minęło kilka minut i do wyrównania doprowadził Victor Osimhen, który wygrał pojedynek główkowy z polu karnym przeciwnika.

Napastnik Napoli zrobił to co do niego należało. Na uznanie zasługuje także asysta Piotra Zielińskiego. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego reprezentant Polski dograł precyzyjnie do Nigeryjczyka, a ten pokonał Juana Musso.

Bramka Victora Osimhena rozochociła zespół Luciano Spallettiego, który jeszcze przed przerwą zdobył drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Eljif Elmas.

Jak się okazało trafienie 23-letniego Macedończyka było na wagę trzech punktów. Napoli wygrało sobotnie spotkanie 2:1 i powiększyło przewagę nad resztą stawki w tabeli Serie A. Nad aktualnym wiceliderem Atalantą ma już osiem punktów zapasu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)