Juventus jak wytrawny pięściarz. Polak nie zawiódł w derbach Italii

Bianconeri długo rozpędzali się w derbach Italii, ale okazali się bardzo skuteczni. Wojciech Szczęsny bronił pewnie w wygranym 2:0 meczu z Interem Mediolan, a Arkadiusz Milik zaliczył anonimowy występ.

Arkadiusz Milik podczas meczu z Interem Mediolan Getty Images / Filippo Alfero/Juventus FC / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik podczas meczu z Interem Mediolan
Pod nieobecność kontuzjowanego Dusana Vlahovicia, Arkadiusz Milik zagrał po raz pierwszy w derbach Italii. Trener Massimiliano Allegri wybrał ustawienie z reprezentantem Polski w ataku, a także będącym za jego plecami Fabio Mirettim. Ataki Bianconerich mieli wspierać na skrzydłach Juan Cuadrado oraz Filip Kostić.

W podstawowym składzie Juventusu był również Wojciech Szczęsny. W 11. minucie bronił po raz pierwszy. Poradził sobie z uderzeniem zza pola karnego Hakana Calhanoglu. W pierwszej połowie były dwa uderzenia celne gości. W innych dogodnych sytuacjach Nerazzurri pudłowali.

Na przykład w 26. minucie chybił Edin Dzeko. Bośniak powinien zdobyć prowadzenie dla Interu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które przedłużył Lautaro Martinez. Za plecami Bośniaka znajdował się Alex Sandro i utrudnił złożenie się do strzału. W 41. minucie Denzelowi Dumfriesowi nie udało się przymierzyć do odsłoniętej bramki na zakończenie akcji Nicolo Barelli i Henricha Mchitarjana.

Bianconeri mieli mało do powiedzenia. Schowali się na własnej połowie boiska i po prostu przetrwali ataki rywala do przerwy. Odpowiedzieli głównie szarżą Bremera, który starał się wykorzystać dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale pozycja była niewygodna do oddania uderzenia. Juventus nie oddał strzału celnego przed zmianą stron, a Milik nie radził sobie z obrońcami Interu.

Na początku drugiej połowy meczu była trzecia obrona Wojciecha Szczęsnego. Hakan Calhanoglu huknął z dystansu pod poprzeczkę w bramce Juventusu, ale piłka została wybita stamtąd przez Polaka.

Nie potrafił zdobyć gola Inter, więc zrobił to Juventus. Pierwsze uderzenie celne Bianconerich było od razu skuteczne. W 52. minucie Adrien Rabiot strzelił na 1:0 w narożnik bramki gości po podaniu Filipa Kosticia. W akcji znakomicie zaprezentował się reprezentant Serbii. Na lewym skrzydle zgubił Nicolo Barellę, po czym w pełnym biegu obsłużył Francuza.

W 62. minucie Inter miał szczęście, ponieważ piłka znalazła się po raz drugi w jego bramce. Gol Danilo został jednak anulowany po wideo weryfikacji z powodu zagrania ręką. Nerazzurri pozostali w kontakcie z przeciwnikiem, ale mocniej pachniało drugim golem Juventusu niż jakimkolwiek Interu. Uderzenie Filipa Kosticia zostało sparowane przez Andrego Onanę na słupek.

Wszystko zgodnie z przepisami wydarzyło się w 84. minucie. Na najważniejszego piłkarza meczu wyrósł Filip Kostić, a jego podanie wykorzystał Nicolo Fagioli. Blisko pomocnika Juventusu nie było żadnego przeciwnika, dlatego ten spokojnie strzelił na 2:0 z kilkunastu metrów. Nie było już wtedy na boisku Arkadiusza Milika, którego w 73. minucie zastąpił Federico Chiesa.

Juventus FC - Inter Mediolan 2:0 (0:0)
1:0 - Adrien Rabiot 52'
2:0 - Nicolo Fagioli 84'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Bremer, Alex Sandro - Juan Cuadrado, Nicolo Fagioli, Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Filip Kostić - Fabio Miretti (81' Angel Di Maria) - Arkadiusz Milik (73' Federico Chiesa)

Inter: Andre Onana - Milan Skriniar (81' Marcelo Brozović), Stefan de Vrij, Francesco Acerbi - Denzel Dumfries (82' Raoul Bellanova), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu (74' Joaquin Correa), Henrich Mchitarjan (81' Matteo Darmian), Federico Dimarco (73' Robin Gosens) - Edin Dzeko, Lautaro Martinez

Żółte kartki: Danilo, Szczęsny (Juventus) oraz Calhanoglu, Skriniar (Inter)

Sędzia: Daniele Doveri