Meksyk straszy Polskę przed mistrzostwami świata. Imponujące zwycięstwo

Reprezentacja Meksyku w swoim pierwszym meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata zaprezentowała się ze znakomitej strony. Grupowi rywale Polski pokonali Irak aż 4:0.

Rafał Sierhej
Reprezentacja Meksyku od kilku dni znajduje się w Gironie. Tam trwa jej przed turniejowe zgrupowanie. W jego ramach zespół prowadzony przez Gerardo Tatę Martino rozegra dwa sparingi. Pierwszy z Irakiem właśnie się zakończył.

Meksyk bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w trzeciej minucie zespół z Ameryki Środkowej przeprowadził błyskawiczną kontrę, którą wykończył strzałem na wślizgu napastnik Alexis Vega.

Druga bramka to efekt ładnej i składnej akcji zespołowej, która znów miała miejsce na początku połowy. Kolejny raz trzeba jednak podkreślić szybkość skrzydłowych Meksyku. Tym razem po skrzydle popędził Uriel Antuna i precyzyjnie po ziemi dośrodkował do Funesa Moriego, a ten wpakował piłkę do siatki nie dając szans bramkarzowi.

W 67. minucie wynik podwyższył Gallardo. Obrońca kadry Meksyku doskonale odnalazł się w polu karnym. 28-latek wykorzystał piłkę odbitą wewnątrz pola karnego i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W doliczonym czasie gry arbiter spotkania podyktował jeszcze rzut karny dla zespołu Taty Martino. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Uriel Antuna i pokonał bramkarza Iraku, ustalając wynik na 4:0.

Meksyk - Irak 4:0 (1:0)

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"