Co za historia w Niemczech! Czekali 68 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko
Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko
zdjęcie autora artykułu

Youssoufa Muokoko w meczu z Omanem zadebiutował w dorosłej reprezentacji Niemiec. Tym samym snajper pierwszy raz w kadrze zagrał w wieku zaledwie 17 lat. Nasi zachodni sąsiedzi czekali na takie wydarzenie 68 lat.

[tag=64191]

Youssoufa Moukoko[/tag] od kilku lat jest bardzo mocno promowanym piłkarzem w Niemczech. Utalentowany napastnik postrzegany jest w kraju, jako wielki talent i szansa na doskonałą "dziewiątkę".

W barwach dorosłej drużyny Borussii Dortmund napastnik zagrał po raz pierwszy w 2020 roku. Jeden dzień po swoich szesnastych urodzinach pojawił się na murawie w meczu Bundesligi z Herthą Berlin.

W klubie z Dortmundu przez długi czas czekali na ten moment. 16 listopada 2022 roku, cztery dni przed swoimi 18. urodzinami pojawił się z kolei na boisko w meczu reprezentacji Niemiec. Rozegrał 45 minut w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Omanem.

Ostatnim piłkarzem, który w tak młodym wieku zadebiutował dla kadry Niemiec, był Uwe Seeler. Legendarny napastnik pojawił się pierwszy raz na boisku w 1954 roku w przegranym 1:3 meczu z Francją.

Czytaj także: Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki" Ostatni uczestnik mundialu wyłoniony! Zdecydował błyskawiczny gol

ZOBACZ WIDEO: Kiks bramkarza. Ale co stało się później?!

Źródło artykułu: