Towarzyskie zwycięstwa Hiszpanii i Maroka. Fenomenalny gol z połowy Ziyecha

Przygotowujące się do mistrzostw świata Hiszpania i Maroko odniosły pewne zwycięstwa w swoich ostatnich sparingach przed turniejem. Hiszpanie efektownie pokonali Jordanię 3:1, z kolei Maroko ograło Gruzję 3:0.

Tomasz Galiński
mecz Jordania - Hiszpania PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Jordania - Hiszpania
Pierwszy gol strzelony przez Hiszpanię padł po świetnie wyprowadzonym ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie trafił Ansu Fati, w drugiej poprawił Gavi po zamieszaniu w polu karnym, gdy rywale nie potrafili wybić piłki. W końcówce pewnym strzałem wynik podwyższył Nico Williams, dla którego była to pierwsza bramka w reprezentacji. Jordanię stać było tylko na bramkę honorową w doliczonym czasie.

Selekcjoner Luis Enrique mocno eksperymentował ze składem, więc trudno o daleko idące wnioski.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Maroko bez najmniejszych problemów ograło Gruzję 3:0. W drużynie gruzińskiej wystąpiło dwóch zawodników Lecha Poznań - Nika Kwekweskiri i Heorhij Citaiszwili, ale nie będą miło wspominać tego meczu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim nieprawdopodobny gol Hakima Ziyecha, który zaskoczył gruzińskiego bramkarza strzałem z własnej połowy. Coś jak Lukas Podolski w Szczecinie kilka tygodni temu.

Przypomnijmy, że zarówno Hiszpania, jak i Maroko rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata 23 listopada. Hiszpanie zagrają z Kostaryką, natomiast Marokańczycy powalczą o punkty z Chorwacją.

Jordania - Hiszpania 1:3 (0:1)
0:1 Ansu Fati 13'