Fatalne diagnozy. Najbliższy rywal Polski poważnie osłabiony

Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1 na mistrzostwach świata w Katarze. Saudyjczycy okupili to zwycięstwo kontuzjami dwóch ważnych graczy. Jak podał Łukasz Gikiewicz, jeden z nich ma liczne złamania kości twarzy.

Dawid Franek
zderzenie Yasera Al-Shahraniego z bramkarzem Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: zderzenie Yasera Al-Shahraniego z bramkarzem
To naprawdę gigantyczna sensacja. Argentyna, która była niepokonana od 36 spotkań, przegrała z Arabią Saudyjską, której nie dawano przed Mistrzostwami Świata 2022 zbyt wielkich szans na wyjście z grupy C. Po pierwszej połowie spotkania to Albicelestes prowadzili 1:0, ale na początku drugiej części gry podopieczni Herve Renarda zdobyli dwie bramki i dowieźli triumf do końca spotkania.

W doliczonym czasie gry na boisku doszło do bardzo groźnej sytuacji. Bramkarz Arabii Saudyjskiej Mohammed Al-Owais zderzył się z obrońcą Yasserem Al-Shahranim. Golkiper trafił swojego kolegę z drużyny kolanem w głowę podczas jednej z interwencji, a ten bezwładnie upadł na murawę. Pomoc medyczna była potrzebna natychmiastowo.

Od razu było widać, że defensor Arabii doznał ciężkiej kontuzji. Łukasz Gikiewicz, który obecni pełni rolę eksperta Wirtualnej Polski oraz TVP Sport, podał na Twitterze, że Al Shahrani ma liczne złamania kości na twarzy i udaje się na konsultacje do jednej z niemieckich klinik. W jednym z tweetów widać, że kontuzja obrońcy wygląda makabrycznie, co pokazało zdjęcie rentgenowskie.

Z mistrzostw świata wypada także inny ważny zawodnik. To kapitan Salman Al-Faraj, który opuścił boisko w spotkaniu z Argentyną już w pierwszej połowie.

Po pierwszych meczach Arabia Saudyjska jest sensacyjnym liderem grupy C. Azjatycka ekipa będzie bronić tej pozycji w starciu z Polską, które odbędzie się w sobotę, 26 listopada o godz. 14:00. Nieobecność dwóch bardzo ważnych piłkarzy może mieć wpływ na grę Saudyjczyków.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)