To nie fotomontaż. Zachowanie japońskich fanów niesie się po sieci

Środa okazała się być koszmarnym dniem dla reprezentacji Niemiec, która przegrała z Japonią 1:2. Kibice rywali naszych zachodnich sąsiadów mieli więc ogromne powody do radości. Zamiast jednak iść świętować, postanowili pomóc w sprzątaniu stadionu.

Mateusz Byczkowski
kibice reprezentacji Japonii Getty Images / Alex Grimm/ / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Japonii
Reprezentacja Japonii postanowiła pójść w ślady Arabii Saudyjskiej, która sensacyjnie pokonała faworyzowaną Argentynę 2:1. Dzień później to właśnie zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni sprawili niespodziankę i odnieśli zwycięstwo nad Niemcami.

Choć do przerwy mało kto wyobrażał sobie taki scenariusz. Drużyna Hansie Flicka grała jak z nut, a bramka Ilkaya Gundogana z rzutu karnego tylko potwierdziła jej przewagę. W drugiej połowie futbol znów udowodnił, że jest nieprzewidywalny.

Bramki Ritsu Doana i Takumy Asano dały tej drużynie trzy punkty. Na całym świecie głośno jest na temat japońskich piłkarzy, ale też kibiców. Ci postanowili zostać po końcowym gwizdku i pomóc w sprzątaniu stadionu.

"To jeden z powodów, dla których kocham Japonię" - czytamy w komentarzach. "Wielka mentalność" - napisał jeden z użytkowników.

Media społecznościowe obiegły zdjęcia, a to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem japońskich kibiców. Podobna miała miejsce po meczu otwarcia tegorocznych mistrzostw świata pomiędzy Katarem a Ekwadorem (więcej przeczytasz TUTAJ).

Zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni kolejne spotkanie na mundialu rozegra w niedzielę (28 listopada). Zmierzy się wtedy z reprezentacją Kostaryki.