Co on najlepszego zrobił?! Fatalna pomyłka obrońcy komplikuje sytuację Kataru

Senegal był faworytem w starciu z Katarem. Długo nie było jednak widać tego na boisku. Drużyna z Afryki robiła, co mogła, ale wyraźnie brakowało jej pomysłu, jak otworzyć wynik spotkania. Wtedy z pomocą przyszedł on...

Bogumił Burczyk
Gol w meczu mistrzostw świata 2022 Katar - Senegal Twitter / TVP Sport / Gol w meczu mistrzostw świata 2022 Katar - Senegal
Katar rozpoczął spotkanie z Senegalem w zupełnie innym, znacznie lepszym stylu niż miało to miejsce w meczu otwarcia przeciwko Ekwadorowi. Reprezentanci gospodarza mundialu wyglądali solidnie i skutecznie uniemożliwiali podopiecznym Aliou Cisse rozwinięcie skrzydeł, najczęściej neutralizując ich ataki.

Katarczycy mieli nawet wielką szansę, żeby otworzyć wynik spotkania. Wydawało się, że w 34. minucie należał im się rzut karny, po tym jak jeden z senegalskich obrońców bezpardonowo potraktował Akrama Afifa w obrębie szesnastki. Ostatecznie jednak Mateu Lahoz nie gwizdnął jedenastki, czym wywołał spore kontrowersje.

Dokładnie siedem minut później wydarzyła się prawdopodobnie najgorsza sytuacja w karierze Boualema Khoukhiego. Choć katarski obrońca nie był naciskany przez żadnego z napastników rywala, potknął się przy próbie wybicia dośrodkowania, nie trafił w piłkę, co bezlitośnie wykorzystał Boulaye Dia, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i skierował ją do siatki.

Tym samym Khoukhi zniweczył wysiłki swoich kolegów. Choć mecz nadal trwa, Katarowi będzie niezwykle trudno odwrócić jego losy, zwłaszcza że już jest 2:0 dla Senegalu. Nagranie z całego zdarzenia oczywiście błyskawicznie rozeszło się po sieci. W zabawny sposób na swoim Twitterze do zajścia odniosło się TVP Sport, komentując, że przy trafieniu Senegalczyka asystował... krecik. Wideo znajduje się poniżej.