"Mamy to!". Prezes PZPN wyróżnił trzech piłkarzy po wygranej z Arabią Saudyjską

"Był pomysł, była realizacja, było maksymalne zaangażowanie" - napisał na Twitterze Cezary Kulesza po zwycięstwie reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze. Prezes PZPN docenił liderów Biało-Czerwonych.

Michał Fabian
reprezentacja Polski w meczu z Arabią Saudyjską, na małym zdjęciu Cezary Kulesza PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / WP SportoweFakty Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w meczu z Arabią Saudyjską, na małym zdjęciu Cezary Kulesza
Po pierwszym meczu mundialu Katar 2022 - z Meksykiem - Cezary Kulesza pocieszał Roberta Lewandowskiego, który zmarnował rzut karny (więcej TUTAJ>>).

W zupełnie innym nastroju szef PZPN jest po drugim występie reprezentacji Polski na mistrzostwach świata, zakończonym zwycięstwem z Arabią Saudyjską 2:0.

Kulesza ponownie zwrócił się do "Lewego", wyróżnił także dwóch innych liderów zespołu Czesława Michniewicza - Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego.

"Był pomysł, była realizacja, było maksymalne zaangażowanie - są trzy punkty! Trochę szczęścia też mieliśmy, ale ono sprzyja lepszym. Liderzy nie zawiedli - brawo Piotrek, brawo Wojtek, brawo Robert! Gratuluję Panowie, mamy to!!!" - napisał Kulesza.

Przypomnijmy: Zieliński otworzył wynik w 39. minucie meczu na Education City Stadium w Ar-Rajjan. W końcówce tej części Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Salema Al-Dawsariego oraz dobitkę Mohammeda Al-Breika. Lewandowski zaś postawił w 82. minucie kropkę, zdobywając pierwszą bramkę na mundialu.

Polska prowadzi w grupie C z czterema punktami na koncie. W środę (30 listopada, godz. 20.00) podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z Argentyną.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej MŚ 2022?