Tak to robi Lionel Messi! Cały stadion oszalał [WIDEO]

Lionel Messi nie zawiódł w ważnym momencie MŚ 2022. Kapitan reprezentacji Argentyny huknął z dystansu i piłka była poza zasięgiem meksykańskiego bramkarza.

Rafał Szymański
gol Lionela Messiego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Lionela Messiego
Biało-Czerwoni w sobotę poradzili sobie z Arabią Saudyjską na mundialu. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Czesława Michniewicza (2:0). Później oczy polskich kibiców były zwrócone na Lusail Stadium.

W pierwszej połowie Meksykanie skutecznie bronili się przed atakami Argentyńczyków. Defensywa "El Tri" skapitulowała dopiero w 64. minucie spotkania, a pierwszoplanową rolę odegrał oczywiście Lionel Messi.

Kapitan Albicelestes długo się nie zastanawiał po podaniu Angela Di Marii. Messi był niepilnowany przed polem karnym rywali i precyzyjnie uderzył z kilkunastu metrów. W tej sytuacji Guillermo Ochoa nie mógł zbyt wiele zrobić, bo piłka była poza jego zasięgiem. Komentatorzy TVP Sport nie mogli się nachwalić 35-latka.

Potem prowadzenie Argentyny podwoił Enzo Fernandez. Ochoa wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie odbić piłki po uderzeniu środkowego pomocnika.

Messi skierował piłkę do siatki drugi raz podczas mistrzostw świata, jednocześnie było to jego 94 trafienie w narodowych barwach biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Przypomnijmy, że słynny piłkarz zdobył jedyną bramkę dla Argentyńczyków w sensacyjnie przegranym 1:2 spotkaniu z Arabią Saudyjską.

Światowe media o triumfie Polaków: "Łzy zwycięstwa Lewandowskiego", "Magiczne dotknięcia Szczęsnego"

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Messi zostanie królem strzelców katarskiego mundialu?