• Skoki

Istna kanonada w Pucharze Polski! Padały wyniki 16:0 i 14:0!

Za nami ostatni akcent krajowego futbolu kobiecego w 2022 roku. Rozgrywki ligowe już zostały zakończone, ale w miniony weekend rozegrano mecze 1/16 finału Pucharu Polski. Nie zabrakło wysokich rezultatów.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki AP Orlen Gdańsk Facebook / AP Orlen Gdańsk / Na zdjęciu: piłkarki AP Orlen Gdańsk
Najciekawiej zapowiadały się starcia drużyn ekstraligowych. W tym rozgrywanym w Szczecinie Pogoń pokonała Sportis KKP Bydgoszcz 1:0 po golu Roksany Ratajczyk w 51. minucie gry.

Zdecydowanie bardziej jednostronne było spotkanie w Koninie, gdzie miejscowy Medyk Polomarket mierzył się z mistrzem Polski, TME SMS-em Łódź. Gospodynie nie miały jednak nic do powiedzenia i przegrały mecz aż 0:6 po bramkach Dominiki Kopińskiej, Pauliny Filipczak, Urszuli Onoszko, dwóch Klaudii Jedlińskiej i jednym samobójczym.

Pozostałe kluby z najwyższego szczebla rozgrywkowego w kraju nie miały większych kłopotów z awansem do 1/8 finału. Pewne zwycięstwo 3:0 nad Skrą Częstochowa odniosły piłkarki Śląska Wrocław dzięki golom Klaudii Adamek, Natalii Kulig i Joanny Wróblewskiej. Sześć goli w Wyszkowie zapakowała Loczkom drużyna AZS-u UJ Kraków, a w Bydgoszczy ekipa Czarnych Antrans Sosnowiec pokonała 4:0 rezerwy Sportisu KKP.

Padały też bardzo wysokie wyniki. Górnik Łęczna wygrał w Kielcach z drugą drużyną KSP aż 11:0, a na liście strzelczyń dwukrotnie znalazły się Oliwia Rapacka, Klaudia Lefeld, Anna Zając i Kinga Bużan, a po razie Klaudia Miłek, Weronika Kaczor i Weronika Szymczak.

Wyżej, bo 14:0 zwyciężyły w tej fazie piłkarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski, które pokonały na wyjeździe Rolnika Biedrzychowice. Absolutną liderką przyjezdnych była Małgorzata Knuła, która zdobyła osiem bramek. Trzy dołożyła Aleksandra Krawiec, a po jednej - Wioletta Drygas, Patrycja Golińska oraz Amelia Goplarek.

Ale to nie był najwyższy rezultat w 1/16 finału Pucharu Polski. Drużyna AP Orlen Gdańsk rozgromiła Unię Opolę 16:0. Już do przerwy piłkarki z Trójmiasta prowadziły 6:0 po dwóch golach Julii Włodarczyk i Angeliki Kołodziejek, a także trafieniach Kim Sanford z karnego oraz Zuzanny Grzywińskiej. Po przerwie hat-tricka ustrzeliła Anna Skrzypczyk, wspominana Sanford oraz Clarissa Kirsch-Downs dołożyły po dwa trafienia, a po razie strzelały jeszcze Klaudia Łepska, Nadija Czajka i Jagoda Szewczuk.

Kolejna faza rozgrywek o krajowe trofeum rozegrana zostanie wczesną wiosną. Data losowania par nie została jeszcze ustalona.