Wybrano piłkarza meczu Polska - Argentyna. Jednak nie Szczęsny

Reprezentacja Argentyny udowodniła swoją wyższość nad Biało-Czerwonymi. Jednym z bohaterów meczu mistrzostw świata był Alexis Mac Allister, który został wybrany piłkarzem meczu.

Rafał Szymański
Alexis Mac Allister Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alexis Mac Allister.
W środę podopieczni Lionela Scaloniego obnażyli słabości polskiej kadry. Drużynę Czesława Michniewicza przy życiu utrzymywał Wojciech Szczęsny, który w końcówce pierwszej połowy popisał się niesamowitą interwencją po uderzeniu Lionela Messiego z 11 metrów. Później defensywa Biało-Czerwonych się posypała.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Alexis Mac Allister otrzymał podanie od Nahuela Moliny, a następnie zmieścił piłkę przy wewnętrznej części lewego słupka. Zespół Scaloniego poszedł za ciosem i w 67. minucie Julian Alvarez ustalił końcowy rezultat na 2:0. Zarówno Polska, jak i Argentyna, awansowały do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022.

Tym razem Szczęsny musiał obejść się smakiem. Po zakończeniu spotkania ogłoszono, że najwięcej głosów w plebiscycie FIFA na piłkarza meczu uzyskał zdobywca pierwszej bramki, Mac Allister.

Klubowy kolega Jakuba Modera z Brighton and Hove Albion na długo zapamięta swój 10. występ w narodowych barwach. Podczas wielkiego turnieju Mac Allister strzelił premierowego gola na arenie międzynarodowej i w dodatku został wyróżniony przez kibiców.

Argentyńczyk z dużym uznaniem o Wojciechu Szczęsnym. "Na dziś to dla mnie najlepszy bramkarz mundialu"

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Mac Allister zasłużył na nagrodę dla piłkarza meczu?