Nie zostawili suchej nitki na Lukaku. "Mistrzostwo świata w nieudacznictwie"

Romelu Lukaku został antybohaterem meczu trzeciej kolejki mistrzostw świata Chorwacja - Belgia (0:0). Choć miał dogodne okazje, to nie zdobył ani jednego gola, a jego zespół odpadł z mundialu. Twitter nie oszczędził zawodnika Interu Mediolan.

Mateusz Domański
Romelu Lukaku Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Romelu Lukaku.
Pojedynek Chorwacja - Belgia miał duże znaczenie w kontekście końcowego ułożenia tabeli grupy F. Chorwatom do awansu wystarczał remis, a Belgowie potrzebowali zwycięstwa, na które jak najbardziej mieli szanse.

Romelu Lukaku, który wszedł na boisko w 46. minucie za Driesa Mertensa, nie był jednak w stanie wykorzystywać dogodnych sytuacji. W 60. minucie Lukaku miał wręcz genialną okazję na otwarcie wyniku.

Gdy wydawało się, że trafienie jest formalnością, on ostemplował słupek. Choćby w 90. minucie znów mógł zdobyć bramkę, ale zachował się totalnie nieporadnie i nie wprowadził piłki do siatki (zobacz tutaj >>>).

Mecz zakończył się remisem, a Lukaku stał się antybohaterem reprezentacji Belgii po tym, jak pudłował kilkakrotnie. Za sprawą jego "popisów" zespół Roberto Martineza może już myśleć o pakowaniu walizek i powrocie do domu. Awans z grupy F wywalczyli Chorwaci i Marokańczycy.

Na postawę Lukaku w pojedynku Chorwatów z Belgami zareagowali użytkownicy Twittera. "Lukaku? Chyba raczej LOLkaku" - zażartował dziennikarz Piotr Żelazny.

Dyrektor Canal+ Sport Michał Kołodziejczyk ocenił to jeszcze dosadniej.

Tak mogło być... Kolejna żartobliwa opinia.

Próbował zabukować i... dopiął swego.

Aż trudno uwierzyć w to, co wyczyniał Romelu Lukaku podczas tego ważnego meczu.

Po tym słupku mógłby w zasadzie zmienić nazwisko.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy przed mundialem spodziewałaś/-eś się, że Belgia może nie awansować do 1/8 finału?