Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Spore problemy klubu reprezentantów Polski. UEFA wszczyna dochodzenie

Czarne chmury zawisły nad włoskim gigantem. Znów wraca sprawa potencjalnych poważnych naruszeń, którymi teraz zajmie się specjalny organ UEFA.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
Arkadiusz Milik podczas meczu z Interem Mediolan Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik podczas meczu z Interem Mediolan
Na Allianz Stadium ostatnio sporo się dzieje. 28 listopada doszło do masowej rezygnacji zarządu Juventusu. Takową decyzję podjęto "po rozważeniu wagi i znaczenia nierozstrzygniętych kwestii prawnych i księgowych" - jak napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Widmo problemów prawnych już od dawna krąży nad "Starą Damą". W listopadzie minionego roku turyńscy prokuratorzy badali księgowość klubu oraz oświadczenia składane rynkom finansowym w ciągu ostatnich trzech lat, o czym wspomina "BBC".

Sprawa zakończyła się ugodą w oparciu o informacje przekazane przez "Juve" (za lata 2018-2022). Jednak teraz całej sytuacji przyjrzy się UEFA, która wszczęła postępowanie. Jej specjalny organ, przeprowadzający kontrole finansowe, sprawdzi czy wspomniane dane były zgodne z rzeczywistością.

UEFA zaznaczyła w swoim oświadczeniu, że jeśli sytuacja finansowa klubu znacznie różniła się od tej ocenianej przez pierwszą izbę CFCB w momencie zawarcia ugody lub jeśli pojawią nowe, istotne fakty, to wyciągnie należyte konsekwencje.

ZOBACZ WIDEO: Przepis na sukces Szczęsnego. Nasz dziennikarz ujawnia

Drużyna Juventusu przed rozpoczęciem się mundialu nieco poprawiła swoje usytuowanie w tabeli Serie A. Podopieczni Massimiliano Allegriego zajmują bowiem trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów.

Nieco inaczej wyglądają ich wyniki w europejskich pucharach. Piłkarze "Starej Damy" po przerwie nie zagrają już w Champions League, a będą musieli zadowolić się jedynie Ligą Europy. Wszystko za sprawą uplasowania się na trzeciej lokacie w grupie.

Od sierpnia br. w barwach "Juve" gra aż dwóch reprezentantów Polski. Latem do Wojciecha Szczęsnego dołączył Arkadiusz Milik na zasadzie wypożyczenia z Olympique Marsylia.

"Podcina im skrzydła". Były kadrowicz oskarża Michniewicza
Trener Niemców mówi wprost czy ma żal do Hiszpanii

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×