Kiedy dowiedział się o tym, nie mógł powstrzymać łez. Zobacz reakcję Suareza

Końcowe minuty meczów Urugwaju z Ghaną i Korei Południowej z Portugalią na mundialu Katar 2022 dostarczyły ogromnych emocji i wzruszeń. Luis Suarez nie wierzył w to, co się dzieje.

Piotr Bobakowski
Luis Suarez Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Luis Suarez
Reprezentacja Urugwaju pokonała Ghanę (2:0, więcej TUTAJ) w swoim ostatnim meczu grupowym na Mistrzostwach Świata 2022, ale okazało się to zbyt mało, by awansować do 1/8 finału mundialu w Katarze.

Korea Południowa zwyciężyła bowiem Portugalię (2:1, więcej TUTAJ), strzelając gola w 1. minucie doliczonego czasu gry. I to Koreańczycy rzutem na taśmę zapewnili sobie udział w fazie pucharowej MŚ 2022.

Przy równym bilansie bramkowym Korei i Urugwaju (obie drużyny wywalczyły po 4 pkt.) azjatycki zespół zajął w tabeli 2. miejsce (grupę wygrała Portugalia) z uwagi na większą liczbę strzelonych goli.

W końcówce spotkania Ghana - Urugwaj kamery telewizyjne zarejestrowały reakcję na ławce Luisa Suareza (zszedł z boiska w 66. minucie) na przekazaną mu informację o zdobytym przez Koreę golu na 2:1. Gwiazdor Urusów ukrył twarz w dłoniach, a w jego oczach pojawiły się łzy (patrz wideo poniżej).

"Suarez płacze, Urugwaj w szoku! Korea prowadzi z Portugalią!!! Brakuje jednego gola do awansu!" - skomentowano na twitterowym profilu TVP Sport, na którym udostępniono wideo z potyczki na Al Janoub Stadium.