Puchar Ligi: Manchester United z awansem, sensacja w Londynie

Bez niespodzianki na Old Trafford. Manchester United wywiązał się z roli faworyta i awansował do ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej, wygrywając z Burnley 2:0.

Szymon Mierzyński
Tyrell Malacia (z lewej) i Marcus Rashford Getty Images / Lewis Storey / Na zdjęciu: Tyrell Malacia (z lewej) i Marcus Rashford
"The Clarets", którzy są liderem The Championship, nie byli w stanie postawić oporu gospodarzom. Drużyna Erika ten Haga objęła prowadzenie w 27. minucie, gdy szybką akcję wykończył Christian Eriksen. Do Duńczyka dośrodkował Aaron Wan-Bissaka.

Po przerwie optyczną przewagę wciąż miały "Czerwone Diabły" i w 57. minucie było po zawodach. Z ostrego kąta precyzyjnie przymierzył Marcus Rashford i Bailey Peacock-Farrell skapitulował po raz drugi.

Niespodzianki nie było też na Ewood Park, gdzie Blackburn Rovers (The Championship) przegrało z Nottingham Forest 1:4.

Zupełnie inaczej ułożył się mecz na The Valley w Londynie. Zajmujące 18. miejsce w tabeli League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy) Charlton Athletic po 90 minutach remisowało z Brighton and Hove Albion 0:0, a rzuty karne (regulamin nie przewidywał dogrywki) układały się niesamowicie.

Oba zespoły na potęgę marnowały jedenastki (na pierwszych dziesięć wykorzystane zostały tylko cztery) i dopiero w siódmej serii miejscowi zapewnili sobie sensacyjną wygraną 4:3, po tym jak do siatki trafił Samuel Lavelle.

W czwartek czeka nas dokończenie 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W absolutnym hicie Manchester City podejmie Liverpool.

Manchester United - Burnley FC 2:0 (1:0)
1:0 - Christian Eriksen 27'
2:0 - Marcus Rashford 57'

Manchester United: Martin Dubravka - Aaron Wan-Bissaka (72' Luke Shaw), Casemiro, Victor Lindelof, Tyrell Malacia (85' Brandon Williams), Scott McTominay, Christian Eriksen, Marcus Rashford (85' Fred), Bruno Fernandes, Alejandro Garnacho (58' Antony), Anthony Martial (71' Anthony Elanga).

Burnley FC: Bailey Peacock-Farrell - Connor Roberts, Taylor Harwood-Bellis, Louis Beyer, Ian Maatsen (90' Charlie Taylor), Joshua Cullen, Jack Cork (89' Conrad Egan-Riley), Manuel Benson (63' Darko Churlinov), Josh Bronwhill (89' Samuel Bastien), Johann Gudmundsson, Ashley Barnes (82' Scott Twine).

Żółte kartki: Antony, Bruno Fernandes (Manchester United) oraz Joshua Cullen (Burnley FC).

Sędzia: Graham Scott.

Charlton Athletic - Brighton and Hove Albion 0:0, rzuty karne 4:3

Blackburn Rovers - Nottingham Forest 1:4 (1:1)