Grad goli w Premier League. Co za Boxing Day!

Tradycyjny Boxing Day w Premier League z pewnością dał kibicom spragnionym dobrej piłki mnóstwo radości. W każdym z meczów zaplanowanych na godzinę 16:00 padł przynajmniej jeden gol. Nie brakowało też czerwonych kartek.

Rafał Sierhej
radość piłkarzy Newcastle United Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: radość piłkarzy Newcastle United
Tradycyjny Boxing Day w 2022 roku w Premier League przypadł na 17. kolejkę tej najbogatszej ligi świata. 26 grudnia rozpoczął się od remisu 2:2 w meczu Tottenhamu Hotspur z Brentford FC. Był to doskonały przedsmak tego, co miało się dziać kilkadziesiąt minut później.

Najbardziej jednostronny mecz mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni na stadionie Leicester. Tam Newcastle podtrzymało swoją dobrą formę z pierwszej części sezonu i nie dało szans gospodarzom, pokonując ich aż 3:0.

Przez długi czas wydawało się, że równie jednostronne będzie spotkanie pomiędzy Southampton a Brighton. Goście prowadzili przed 60 minutą już 3:0. Jednak jeszcze przed ostatnim kwadransem James Ward-Prowse wykorzystał rzut karny i dał nadzieję swojemu zespołowi na korzystny wynik. Atmosfera zrobiła się nieco nerwowa, ale ostatecznie zespół prowadzony przez Roberto De Zerbiego wygrał to spotkanie rezultatem 3:1.

Gospodarzem trzeciego meczu było z kolei Crystal Palace. Zespół prowadzony przez Patricka Vieirę podejmował beniaminka - Fulham. Ponownie goście nie dali szans swojemu rywalowi. Podopieczni Marco Silvy skończyli mecz z wynikiem 3:0. Z kolei Crystal Palace straciło aż dwóch zawodników po czerwonych kartkach.

Zdecydowanie najbardziej wyrównany był mecz na Godison Park. Tam Everton podejmował Wolves, które niedawno zmieniło trenera. Wynik spotkania otworzył Yerry Mina, a zamknął Daniel Podence, wykorzystując cudowną asystę Joao Moutinho. W końcowych minutach decydujący cios zadali goście, którzy w doliczonym czasie gry wyprowadzili zabójczą kontrę zakończoną golem na 1:2.

Leicester City - Newcastle United 0:3 (0:3)