Helik nie do wyjęcia. Huddersfield wygrywa pod presją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
zdjęcie autora artykułu

Michał Helik wyszedł w pierwszym składzie na mecz 24. kolejki The Championship przeciwko Preston. Polak zagrał 90 minut, a jego Huddersfield zgarnęło niezwykle cenne trzy punkty.

[tag=38384]

Michał Helik[/tag] latem zamienił Barnsley FC, które spadło do niższej ligi, na Huddersfield. Na nieszczęście Polaka, kolejny raz trafił on do zespołu, który walczy o utrzymanie w niezwykle wymagających rozgrywkach The Championship.

Polak jest filarem zespołu, ale nie potrafi uchronić swojej ekipy od utraty punktów. W wyniku tego jego drużyna przed startem 24. kolejki znajdowała się na ostatnim miejscu w tabeli rozgrywek i marzyła o trzech punktach w meczu z faworyzowanym Preston.

Na całe szczęście widmo spadku udało się nieco oddalić. Hudderfield z Helikiem w składzie wygrało bowiem 2:1. To nie sprawiło, że przesunęli się oni w tabeli. Przed następną serią gier strata do 23. Wigan wynosi jednak zaledwie dwa punkty. Z kolei do bezpiecznego miejsca są to cztery oczka.

Preston North End - Huddersfield Town 1:2 (1:0) 1:0 Cunningham 34' 1:1 Rhodes 76' 1:2 Hayden 85'

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: show polskiego bramkarza. Zobacz, co zrobił na treningu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)