Kibice zdecydowali. Mundial w Katarze bez konkurencji

Dziennikarze BBC poprosili swoich użytkowników o wybranie najlepszego turnieju mistrzostw świata w XXI wieku. Mundial w Katarze nie miał absolutnie żadnej konkurencji.

Rafał Sierhej
piłkarze reprezentacji Argentyny PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Argentyny
Mundial w Katarze zakończył się nieco ponad tydzień temu. Nowym mistrzem świata została Argentyna. Wicemistrzami z kolei broniący tytułu Francuzi, a brązowy medal zdobyli srebrni medaliści z Rosji - Chorwaci. Czwarte miejsce z kolei zajęła sensacja mundialu - Maroko.

Na przestrzeni całego turnieju nie zabrakło meczów, które trzymały w napięciu do samego końca, a także niespodzianek. Swój mecz otwarcia przegrali Argentyńczycy, których pokonała Arabia Saudyjska (2:1). Z pewnością jest to jedna z największych sensacji w historii mundiali.

Kibice docenili przewrotność tego, co działo się na przełomie listopada i grudnia w Katarze. Zdaniem fanów, którzy głosowali w ankiecie opublikowanej na stronie BBC, mundial 2022 był zdecydowanie najlepszym w XXI wieku.

Turniej uzyskał aż 78 procent wszystkich możliwych głosów. Drugi w klasyfikacji w głosowaniu kibiców okazał się być pierwszy mundial w XXI wieku. Mówimy oczywiście o mistrzostwach rozgrywanych w Korei i Japonii.

Strata do zwycięzcy jest jednak kosmiczna. Turniej z 2002 roku uzyskał zaledwie sześć procent głosów. Na podium znalazło się jeszcze także miejsce dla mistrzostw świata rozegranych w Brazylii. Te zdobyły jednak ledwie pięć procent możliwych głosów.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)