Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Co za widok! Lewandowski zakończył rok na szczycie

W pierwszej części sezonu żaden piłkarz nie był w stanie nawet zbliżyć się do Roberta Lewandowskiego. Polski snajper pozostaje liderem klasyfikacji strzelców Primera Division.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Robert Lewandowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Wydawało się, że występ Roberta Lewandowskiego w sobotnich derbach na Camp Nou jest wykluczony, jednak nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Kara trzymeczowej dyskwalifikacji dla kapitana reprezentacji Polski została zawieszona.

Xavi uwzględnił kadrowicza w składzie na spotkanie z Espanyolem Barcelona, a ten odwdzięczył się trenerowi asystą drugiego stopnia przy golu Marcosa Alonso. "Duma Katalonii" kontrolowała wydarzenia boiskowe i napytała się problemów w 73. minucie. Joselu wykorzystał rzut karny, ustalając wynik na 1:1.

Lewandowski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, ale tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Nie mniej jednak, 34-latek w dalszym ciągu jest najskuteczniejszym piłkarzem Primera Division. W 15 spotkaniach Polak zgromadził 13 trafień i ma sporą przewagę nad grupą pościgową.

Co ciekawe, na pozycję wicelidera wskoczył wspomniany Joselu (8 goli). Napastnik Espanyolu plasuje się na drugiej pozycji ex aequo z Vedatem Muriqim (RCD Mallorca) oraz Borją Iglesiasem (Real Betis).

Czołówka klasyfikacji strzelców La Liga:

Miejsce Piłkarz Klub Liczba bramek
1. Robert Lewandowski FC Barcelona 13
2. Joselu Espanyol Barcelona 8
- Vedat Muriqi RCD Mallorca 8
- Borja Iglesias Real Betis 8
5. Karim Benzema Real Madryt 7
- Iago Aspas Celta Vigo 7

Czytaj także: Zaczęło się od Lewandowskiego. Tak FC Barcelona objęła prowadzenie [WIDEO] Lewandowski dostał owacje jeszcze przed derbami. Z tego powodu ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: show polskiego bramkarza. Zobacz, co zrobił na treningu



Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Czy Lewandowski pierwszy raz zostanie królem strzelców La Liga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
  • szczerze i wprost Zgłoś komentarz
    Tabela strzelców powinna być dołączona do każdego artykułu z 2 powodów: 1.aby trolli kłuła w oczy... 2.aby im się wbiła w główki... :-) Szczęśliwego Nowego Roku!
    • meritum Zgłoś komentarz
      "Nie mniej jednak"??... autorze, ile klas ukończyłeś? "Niemniej" piszemy razem i bez "jednak" - wystarczy albo "niemniej" albo "jednak".
      • TreserKlonów Zgłoś komentarz
        Benzema juz obsrana zbroja..
        • Willibald Zgłoś komentarz
          Szymański, skończ 3.14erdolić farmazony, żałosny ciennikaszu!!! I teraz kasuj, sieroto!!
          • Nowy ślask Zgłoś komentarz
            Szczególnie ze pobip kolejny rekord 4 macze bez gola
            • siber1 Zgłoś komentarz
              Szymański , błażnie nie pier.li
              • Pele67 Zgłoś komentarz
                Nic nie zmienił... dno.
                • Nowy ślask Zgłoś komentarz
                  A ile to dziś strzelił panie szymański
                  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                  ×
                  Sport na ×