Szymon Marciniak wraca do pracy. Poprowadzi hitowe spotkanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
zdjęcie autora artykułu

Szymon Marciniak ma za sobą najlepszy rok w karierze zwieńczony sędziowaniem mundialu w Katarze. Nie miał on jednak dużo czasu na odpoczynek, bowiem już 2 stycznia posędziuje hitowe spotkanie zagranicznej ligi.

Za nami mundial w Katarze, w którym najlepsza okazała się Argentyna pokonując Francję po serii rzutów karnych. Mimo trudnego spotkania sędziujący ten pojedynek Szymon Marciniak spisał się brawurowo i zebrał wiele pochwał nie tylko od rodaków.

Na co dzień arbiter z Płocka sędziuje spotkania rodzimej PKO Ekstraklasy, która obecnie pauzuje i rozpocznie drugą część sezonu pod koniec stycznia. Stąd też Marciniak ma okazję na gwizdanie meczu w zagranicznej lidze.

Jak sam zapowiadał nie pozostał on zbyt długo bezczynny. Już 2 stycznia Marciniak posędziuje pierwsze spotkanie od finałowego starcia na mistrzostwach świata.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: show polskiego bramkarza. Zobacz, co zrobił na treningu

Egipska Federacja Piłkarska wyznaczyła go na sędziego hitowego starcia pomiędzy Al Ahly Kair a Pyramids FC. Pojedynek ten rozpocznie się już w pierwszy poniedziałek 2023 roku o godzinie 18:00 czasu polskiego.

To nie pierwszy wyjazd Marciniaka do Egiptu. W lipcu 2021 roku sędziował on finał pucharu, w którym również rywalizowało Al Ahly Kair. Ich przeciwnikiem był Zamalek SC, który zwyciężył 2:1.

Jednak wraz z nim do Egiptu nie udadzą się Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz, których zastąpią Adam Kupsik i Radosław Siejka. VAR-em zajmie się Tomasz Musiał, któremu asystować będzie brat głównego arbitra - Tomasz Marciniak.

Przeczytaj także: Marciniak opuści Ekstraklasę i wyruszy do Europy? "Idziemy w tym kierunku" Frankowski z golem przeciwko PSG. Polak otworzył wynik meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty