Lider zapewnił awans Tottenhamowi Hotspur

Sobota z Pucharem Anglii. Do najlepszej "32" rozgrywek awansowali już między innymi Tottenham Hotspur, Leicester City oraz Southampton FC.

piłkarze Tottenhamu Hotspur Getty Images / Craig Mercer/MB Media / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
O godzinie 13:30 rozpoczął się między innymi mecz Tottenhamu Hotspur. Drużyna Antonio Conte przeplata dobre wyniki z niepowodzeniami w Premier League. W Pucharze Anglii trafiła na Portsmouth i potrzebowała 50 minut na zdobycie prowadzenia uderzeniem Harry'ego Kane'a. Gol lidera zespołu na 1:0 wystarczył do awansu.

W podobnych okolicznościach awansowali piłkarze Leicester City. Także dla nich gola na 1:0 wypracowali napastnicy po niespełna godzinie meczu z Gillingham. Kelechi Iheanacho złamał defensywę przeciwnika po dograniu Jamiego Vardy'ego.

Do pucharowego starcia dwóch klubów z Premier League doszło w Londynie. Crystal Palace co prawda po niespełna kwadransie był na prowadzeniu w rywalizacji z Southampton FC. Przyjezdni potrafili jednak na to zareagować i jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, po czym po przerwie zdobyli gola na 2:1.

1/32 finału Pucharu Anglii:

Tottenham Hotspur - Portsmouth 1:0 (0:0)
1:0 - Harry Kane 50'

Gillingham FC - Leicester City 0:1 (0:0)
0:1 - Kelechi Ihaenacho 56'

Crystal Palace - Southampton FC 1:2 (1:1)
1:0 - Odsonne Edouard 14'
1:1 - James Ward-Prowse 37'
1:2 - Adam Armstrong 68'

Reading FC - Watford FC 2:0 (1:0)
1:0 - Kelvin Abrefa 45'
2:0 - Shane Long 90'

Preston North End - Huddersfield Town 3:1 (0:0)
0:1 - Florian Kamberi 57'
1:1 - Tom Lees (sam.) 61'
1:2 - Bambo Diaby 73'
1:3 - Alan Browne 85'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Tottenham Hotspur zdobędzie w tym sezonie Puchar Anglii?