Lens gra dalej o Puchar Francji. Godzina Łukasza Poręby

RC Lens pokonało 2:0 Linas-Montlhery w 1/32 Pucharu Francji. Nieco ponad 60 minut na murawie spędził Łukasz Poręba, który zmieniony został przez Seko Fofanę.

Rafał Sierhej
Łukasz Poręba Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Łukasz Poręba
RC Lens w poprzedni weekend pokonało w hicie Ligue 1 Paris Saint-Germain. Tym samym zespół wicelidera zbliżył się do drużyny z Paryża w tabeli i dał sobie kolejne pokłady nadziei na odebranie tytułu.

Tydzień później Lens w Pucharze Francji stanęło w szranki ze zdecydowanie niżej notowanym Linas-Montlhery. W zespole występującym na co dzień w Ligue 1 brakowało kilku podstawowych piłkarzy, jak Przemysław Frankowski.

Swoją szansę dostali jednak rezerwowi. W tym gronie znalazło się miejsce dla Łukasza Poręby, który od dawna nie pojawiał się na murawie w składzie francuskiej drużyny. Polak został jednak zmieniony w 62. minucie przy stanie 0:0.

W jego miejsce na boisku pojawił się Seko Fofana. Kapitan Lens odmienił przebieg spotkania. 10 minut po wejściu na murawę strzelił bowiem gola otwierającego wynik meczu, a w 77. minucie asystował przy bramce na 2:0. Dzięki Fofanie Lens ten mecz wygrało.

Linas-Montlhery - RC Lens 0:2 (0:0)
0:1 Fofana 72'
0:2 Sotoca 77'

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"