Puchar Ligi Angielskiej: sensacja! Wielki faworyt za burtą. Znamy komplet półfinalistów

W ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej faworyzowany Manchester City przegrał z Southampton FC 0:2 i pożegnał się z rozgrywkami. Grono półfinalistów uzupełnił zespół Nottingham Forest, który po rzutach karnych uporał się z Wolverhamptonem.

Tomasz Rosiński
Sekou Mara (Southampton FC) podczas meczu z Manchesterem City Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Sekou Mara (Southampton FC) podczas meczu z Manchesterem City
Man City, który w poprzedniej rundzie po ciekawym meczu uporał się z Liverpool FC (3:2), przystępował do środowego spotkania z Southamptonem w roli zdecydowanego faworyta.

Jednakże Święci nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i od samego początku rywalizacji grali odważnie. Co prawda The Citizens mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało.

Natomiast gospodarze cierpliwie czekali swoją szansę do zdobycia bramki, która nadeszła w 23. minucie. Wówczas Lyanco zagrał dobre podanie z prawego skrzydła, zaś Sekou Mara uderzył z pierwszej piłki i pokonał Stefana Ortegę.

Nie minęło 300 sekund, a było już 2:0 dla podopiecznych Nathana Jonesa. Moussa Djenepo technicznie przymierzył z około 30 metrów i zaskoczył wydaje się źle ustawionego Ortegę.

Tuż po zmianie stron trener Pep Guardiola wprowadził do gry Kevina De Bruyne, Manuela Akanjiego i Nathana Ake (w miejsce Cole'a Palmera, Kyle'a Walkera oraz Sergio Gomeza), a w 56. minucie na boisku pojawił się Erling Haaland.

Czas upływał, zaś mistrzowie Anglii nie potrafili oddać żadnego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Gavina Bazunu. Defensywa Świętych do samego końca nie dała się zaskoczyć i sensacja stała się faktem.

W półfinale Pucharu Ligi Angielskiej Southampton FC zagra z Newcastle United, zaś Nottingham Forest zmierzy się z Manchesterem United.