Świetny finisz klubu Mateusza Wieteski. Zdecydowała ostatnia akcja

Dopiero ostatnia akcja pozwoliła piłkarzom Clermont Foot rozstrzygnąć mecz ze Stade Rennais. Klub Mateusza Wieteski zwyciężył 2:1 dzięki strzałowi w doliczonym czasie.

Mateusz Wieteska Getty Images / Maja Hitij - FIFA / Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
Mateusz Wieteska nie traci miejsca w składzie Clermont. Kadrowicz Czesława Michniewicza troszczył się o rozbijanie ataków Stade Rennais. Po przeciwnej stronie boiska najgroźniejszym zawodnikiem był Grejonh Kyei, który wykorzystał drugą ze swoich świetnych sytuacji podbramkowych. Clermont prowadziło od 32. do 74. minuty, kiedy to Arnaud Kalimuendo przechytrzył w polu karnym aż siedmiu przeciwników i strzelił na 1:1. Na rozstrzygającego gola na 2:1 dla zespołu Wieteski trzeba było poczekać aż do 95. minuty.

Piłkarze Olympique Lyon wybrali się na mecz z Nantes i tworzenie okazji podbramkowych na stadionie przeciwnika sprawiało im problem. Najbliżej zdobycia gola był w pierwszej połowie Moussa Sissoko z Nantes, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w dobrze ustawionego Anthony'ego Lopesa. Także po przerwie żadnemu zawodnikowi ofensywnemu nie udało się umieścić piłki w bramce i mecz zakończył się remisem 0:0.

Toulouse praktycznie zapewniło sobie zwycięstwo 5:0 w pierwszej połowie meczu z Auxerrre. Na gola otwierającego wynik trzeba było poczekać przez niespełna cztery minuty, a strzelił go na zakończenie szybkiego ataku Fares Chaibi. Następnie Anthony Rouault zachował się przytomnie w podbramkowym zamieszaniu, a Branco van den Boomen wykorzystał rzut karny. Dopełnienie dzieła zniszczenia Auxerre było w końcówce meczu.

Stade Reims nie powinien żałować wyprawy na Korsykę. Goście wrócą na północ Francji z kompletem punktów dzięki zwycięstwu 1:0. Już w 4. minucie Marshall Munetsi rozstrzygnął starcie strzałem z najbliższej odległości.

18. kolejka Ligue 1:

Clermont Foot 63 - Stade Rennais 2:1 (1:0)

20 Angers SCO 38 4 6 28 33:81 18

Czytaj także: UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo po transferze Ronaldo. Zobacz, co się działo na meczu

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Olympique Lyon awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?