Niespodzianka w Pucharze Włoch. Mistrz zaskoczony

Przygoda AC Milanu w edycji Pucharu Włoch potrwała tylko 120 minut. Słaba gra mistrza kraju została ukarana przez Torino FC. Drużyna Karola Linettego awansowała do ćwierćfinału dzięki bramce na 1:0 w dogrywce.

Mecz AC Milan - Torino FC Getty Images / Pier Marco Tacca / Mecz AC Milan - Torino FC
W Mediolanie rozegrano dwa mecze Pucharu Włoch dzień po dniu. We wtorek Inter potrzebował aż 120 minut do wyeliminowania drugoligowej Parmy. Lokalny wróg Nerazzurrich miał z kogo brać przykład, jeżeli liczył na uniknięcie podobnych problemów.

W podstawowym składzie Milanu zabrakło między innymi Theo Hernandeza, Davida Calabrii, Rafaela Leao czy Oliviera Girouda. Z kolei Karol Linetty rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Torino FC.

Od 70. minuty Rossoneri mieli teoretycznie łatwiejsze zadanie, ponieważ Koffi Djidji z Torino zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trener Ivan Jurić zdecydował się niemal natychmiast na ściągnięcie jedynego napastnika Antonio Sanabrię. W 81. minucie wszedł z kolei Karol Linetty.

Stefano Pioli korzystał z coraz bardziej doświadczonych zawodników, ale nic nie zdziałali do końca drugiej połowy. Także w rywalizacji jedenastu na dziesięciu, dlatego konieczne było rozegranie dogrywki.

W 114. minucie Torino rozstrzygnęło mecz mimo konieczności gry w osłabieniu. Triumfował wspomniany Ivan Jurić, ponieważ gola na 1:0 i na miarę awansu strzelił Michel Adopo po dograniu innego zmiennika Briana Jephte Bayeye.

AC Milan - Torino FC 0:1 pd. (0:0, 0:0, 0:0)
0:1 - Michel Adopo 114'

Milan: Ciprian Tatarusanu - Pierre Kalulu, Matteo Gabbia (77' Theo Hernandez), Fikayo Tomori, Serginio Dest (110' Davide Calabria) - Sandro Tonali, Tommaso Pobega (77' Olivier Giroud) - Aster Vranckx (83' Ismael Bennacer), Brahim Diaz (67' Junior Messias), Alexis Saelemaekers (67' Rafael Leao) - Charles De Ketelaere

Torino: Vanja Milenković-Savić - Koffi Djidji, Perr Schurrs, Alessandro Buongiorno - Wilfred Stephane Singo (111' Brian Jepthe Bayeye), Sasa Lukić, Samuele Ricci (90' Michel Adopo), Ricardo Rodriguez (81' Karol Linetty) - Aleksiej Miranczuk (90' Demba Seck), Nikola Vlasić (81' Mergim Vojvoda) - Antonio Sanabria (70' David Zima)

Żółte kartki: Djidji, Milinković-Savić, Linetty (Torino)

Czerwona kartka: Koffi Djidji (Torino) /70' - za drugą żółtą/

Sędzia: Antonio Rapuano

Czy AC Milan obroni w tym sezonie mistrzostwo Włoch?