Afera po derbach Manchesteru. Piłkarze City starli się z arbitrem w tunelu

Manchester City przegrał 1:2 z Manchester United w derbach Manchesteru. Spotkanie nie obeszło się bez kontrowersji sędziowskich. Po meczu w tunelu starli się piłkarze z arbitrem.

Rafał Sierhej
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Mecz Manchesteru United z Manchesterem City od dawna nie zapowiadał się tak dobrze, jak ten w styczniowe popołudnie Premier League. "Czerwone Diabły" do spotkania podchodziły w doskonałej formie, a mistrzowie Anglii szukali dobrej dyspozycji.

Pierwsze na prowadzenie wyszło jednak City. Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę strzelił gola w 60. minucie spotkania. Autorem był Jack Grealish. Od tego momentu na murawie zaczęło się w końcu dziać.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Na gola dającego remis musieli czekać do 78. minuty. Wówczas mieliśmy do czynienia z jedną z największych kontrowersji w lidze angielskiej w tej sezonie.

Gola strzelił Bruno Fernandes. Wcześniej jednak na pozycji spalonej był Marcus Rashford, który ochraniał piłkę, zanim ta trafiła do Fernandesa. Fakt jest taki, że Anglik futbolówki nie dotknął, a sędzia uznał, że nie brał udziału w akcji, co jest decyzją dosyć niezrozumiałą z punktu widzenia przepisów.

Gracze Manchesteru City nie mogli zrozumieć tej decyzji. Od razu rzucili się do arbitra, aby ten ją zmienił. Ostatecznie gol został jednak uznany, a to był początek odrabiania strat przez United.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze w niebieskich koszulkach wciąż nie mogli się pogodzić z tym, że gol został uznany. Według doniesień angielskiego "The Mirror" w tunelu Old Trafford doszło do starcia piłkarzy z sędzią. Ostatecznie wszyscy wyszli z tego cało, ale atmosfera zdecydowanie nie należała do miłych.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"