Miedź Legnica w wysokiej formie w sparingach. Znów wygrała z silnym przeciwnikiem

Zaczęło się źle, ale skończyło świetnie. Miedź Legnica pokonała w meczu sparingowym Neftczi Baku 2:1. Dublet ustrzelił Angelo Henriquez.

Szymon Mierzyński
piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
W starciu z wicemistrzem Azerbejdżanu beniaminek PKO Ekstraklasy nie miał łatwo, bowiem po kwadransie przegrywał 0:1. Wszystko przez fatalną pomyłkę Juricha Caroliny, który w pobliżu własnego pola karnego podał wprost pod nogi Agadadasa Salyanskiego i ten płaskim strzałem trafił do siatki.

Do przerwy było 0:1, jednak zaraz po wznowieniu gry popis dał Angelo Henriquez, który w krótkim czasie całkowicie odmieniły losy spotkania.

Chilijczyk wyrównał w 49. minucie główką po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego. Kilka chwil później natomiast wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Dawidzie Drachalu.

Podczas zgrupowania w Belek, które potrwa do 19 stycznia, drużyna Grzegorza Mokrego rozegra jeszcze jeden sparing, a jej rywalem będzie FK Mladost Lucani (18.01).

Pierwszy tegoroczny mecz o stawkę czeka Miedź w piątek 27 stycznia o godz. 18.00. W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy podejmie Radomiaka Radom.

Aktualnie beniaminek zajmuje ostatnie, 18. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 pkt. Do bezpiecznej strefy traci 5 "oczek".

Miedź Legnica - Neftczi Baku 2:1 (1:1)
0:1 - Agadadas Salyanski 15'
1:1 - Angelo Henriquez 49'
2:1 - Angelo Henriquez 53'

Skład Miedzi Legnica: I połowa: Mateusz Abramowicz - Levent Guelen, Nemanja Mijusković, Jurich Carolina, Giannis Massouras, Maxime Dominguez, Santiago Naveda, Hubert Matynia, Luciano Narsingh, Kamil Zapolnik, Olaf Kobacki; II połowa: Paweł Lenarcik - Levent Guelen, Szymon Matuszek, Jurich Carolina, Giannis Massouras, Chuca, Maxime Dominguez, Hubert Matynia, Dawid Drachal, Angelo Henriquez, Koldo Obieta.