Krzysztof Piątek dał o sobie znać. Polak z kluczowym podaniem [WIDEO]

W piątej minucie Atalanta Bergamo objęła prowadzenie w meczu z US Salernitana 1919. Chwilę później mieliśmy jednak remis, do którego doprowadził Boylaye Dia. Senegalczykowi asystował Krzysztof Piątek, który wygrał walkę w powietrzu.

Jakub Fordon
asysta Krzysztofa Piątka Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: asysta Krzysztofa Piątka
W podstawowym składzie na mecz Atalanta Bergamo - US Salernitana 1919 wyszedł Krzysztof Piątek. Mimo że goście rozpoczęli ten pojedynek fatalnie, to po dziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał remis.

Po wybiciu piłki przez bramkarza Salernitany do główki wyskoczył Krzysztof Piątek, który wygrał walkę z obrońcą. Piłka po jego zagraniu trafiła wprost pod nogi jego kolei z ataku. Boylaye Dia pozwolił, by futbolówka zrobiła jeszcze kozioł, jednak na jego nieszczęście ta poleciała po nim dalej niż się spodziewał. Ostatecznie Senegalczyk zdążył do niej dobiec i oddał strzał między nogami Juana Musso.

"Boulaye Dia idealnie wykończył akcję, którą swoim podaniem głową wypracował mu Polak!" - brzmiał opis na twitterowym koncie Eleven Sports, gdzie zamieszczono bramkę.

Ten gol rozwścieczył gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą prowadzili aż 5:1. W drugiej połowie Atalanta się nie zatrzymywała. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy bramki, na co rywale odpowiedzieli jedną. Ostatecznie miejscowi zwyciężyli aż 8:2. Jedynym zawodnikiem, który zanotował dwa trafienia był Ademola Lookman.