Remis Ruchu Chorzów z trzecioligowcem. Niebieskich trafił były zawodnik

Napięty dzień mają w środę przebywający w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu. Chorzowianie w meczu sparingowym 1:1 zremisowali z trzecioligową Odrą Wodzisław.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Dwa mecze sparingowe na środę mają zaplanowane piłkarze Ruchu. Chorzowianie w pierwszym spotkaniu kontrolnym zmierzyli się z występującą w 3. lidze Odrą. W składzie wodzisławian znaleźli się m.in. wypożyczony z drużyny Niebieskich Maksymilian Roguła oraz Przemysław Szkatuła, który graczem Ruchu był w sezonie 2021/22.

Drugi z wymienionych strzelił gola swojemu byłemu klubowi. W 53. minucie pomocnik wykorzystał rzut karny. Gol dał Odrze wyrównanie. W 11. minucie prowadzenie Niebieskim dał Kacper Michalski.

Na środę Ruch ma zaplanowany jeszcze jeden mecz. Późnym popołudniem Niebiescy zmierzą się z Pniówkiem Pawłowice. W Rybniku-Kamieniu chorzowianie przebywać będą do soboty. Na koniec zgrupowania zaplanowany jest mecz z Hutnikiem Kraków.

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 1:1 (1:0)
1:0 - Kacper Michalski 10'
1:1 - Przemysław Szkatuła (k.) 53'

Skład Ruchu Chorzów: Bielecki (67' Rusin) - Michalski, Kasolik, Sikora, Moneta - Barański, Piątek, Janoszka - Stasiński, Maj, Feliks.