Katastrofa w obronie Milanu. Druga kompromitacja w jednym tygodniu

0:4, 2:5 - takie wyniki notuje ostatnio mistrz Włoch w Serie A. Konfrontacja z US Sassuolo miała być szansą na rehabilitację po ostatnich niepowodzeniach, tymczasem Rossoneri ponownie najedli się wstydu.

Mecz AC Milan - US Sassuolo Getty Images / Marco Luzzani / Mecz AC Milan - US Sassuolo
Wydawało się, że Milanowi nie przydarzy się w tym tygodniu nic gorszego niż wstydliwa porażka 0:4 z Lazio. Rossoneri powrócili na własnym stadion, a ich przeciwnikiem było US Sassuolo. Również Neroverdi mieli swoje problemy po przerwie mundialowej, a w tabeli Serie A znajdowali się przed meczem na najniższym bezpiecznym 17. miejscu. Przegrana 2:5 z takim przeciwnikiem stawia pod znakiem zapytania przyszłość zespołu pod wodzą Stefano Piolego.

Katastrofalnie prezentuje się obrona Milanu. W pierwszej połowie niedzielnego meczu straciła trzy gole i nie pomógł jej powrót po kontuzji Theo Hernandeza. Najlepiej na boisku prezentował się Domenico Berardi, który asystował przy trafieniach Gregoire'a Defrela i Davida Frattesiego, a następnie sam przymierzył do bramki Cipriana Tatarusanu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Bramka Oliviera Girouda dała jeszcze gospodarzom nadzieję na przeprowadzenie pościgu po przerwie, ale krótko po zmianie stron padł gol Armanda Lauriente na 4:1 dla Sassuolo. Kibice Milanu ponownie skrywali twarz w dłoniach po uderzeniu na 5:1 Matheusa Henrique i nawet szybka odpowiedź na 2:5 Divocka Origiego nie mogła poprawić im samopoczucia. Porażka była już nieunikniona, ponieważ była 81. minuta.

AC Milan skompromitował się na własnym stadionie i jego pozostanie w najlepszej czwórce w tabeli po 20. kolejce stoi pod znakiem zapytania.

AC Milan - US Sassuolo 2:5 (1:3)
0:1 - Gregoire Defrel 17'
0:2 - Davide Frattesi 21'
1:2 - Olivier Giroud 24'
1:3 - Domenico Berardi 31'
1:4 - Armand Lauriente (k.) 47'
1:5 - Matheus Henrique 79'
2:5 - Divock Origi 81'

Milan: Ciprian Tatarusanu - Davide Calabria, Pierre Kalulu, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Rade Krunić (71' Tommasso Pobega), Sandro Tonali - Alexis Saelemaekers (71' Junior Messias), Charles De Ketelaere (46' Rafael Leao), Ante Rebić (71' Divock Origi) - Olivier Giroud

Sassuolo: Andrea Consigli – Rogerio, Martin Erlić, Ruan Tressoldi, Riccardo Marchizza (46' Georgios Kyriakopoulos) - Davide Frattesi (76' Kristian Thorstvedt), Pedro Obiang - Domenico Berardi (85' Gianmarco Ferrari), Hamed Junior Traore, Armand Lauriente (76' Agustin Alvarez) - Gregoire Defrel (76' Matheus Henrique)

Żółte kartki: Tonali, Rebić, Calabria, Krunić, Gabbia, Giroud, Pobega (Milan) oraz Berardi, Frattesi, Kyriakopoulos, Ruan (Sassuolo)