Juventus wydał komunikat ws. kontuzji Arkadiusza Milika

Zgodnie z zapowiedziami Arkadiusz Milik w poniedziałek przeszedł szczegółowe badania po tym, jak odniósł uraz w niedzielnym meczu Juventusu z Monzą (0:2). Jego klub wydał specjalny komunikat ws. reprezentanta Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik wszedł na boisku w drugiej połowie meczu (w 58. minucie) - trener Massimiliano Allegri wierzył, że ten będzie w stanie pomóc jego drużynie odwrócić losy spotkania.

Tymczasem reprezentant Polski po zaledwie 23 minutach rywalizacji nie był w stanie kontynuować gry. Wszystko z powodu urazu. Co więcej nie można było już dokonać zmiany z powodu wykorzystania ich limitu.

Już po meczu szkoleniowiec Juventusu nie miał wesołej miny. - Będzie pauzował przez jakiś czas. Nie zagra raczej z Lazio - przyznał.

W poniedziałek Milik przeszedł szczegółowe badania w centrum medycznym J Medical w Turynie. Wyniki potwierdziły, że Polak ma problem z mięśniem uda. Włoski klub wydał specjalny komunikat w tej sprawie.

"Dziś rano Milik przeszedł badania radiologiczne w J Medical, które wykazały średniego stopnia uszkodzenie mięśnia półbłoniastego lewego uda" - napisano.

Polak na pewno nie pomoże swojej drużynie przez najbliższe dwa tygodnie - właśnie po tym czasie Milika czeka kontrola. "Za 2 tygodnie zostanie poddany kontroli w celu dokładnego określenia czasu powrotu do zdrowia" - dodano w komunikacie.

Polak w tym sezonie zaliczył 25 występów w barwach ekipy Juventusu. Wiele razy wchodził jako joker i wywiązywał się z tej roli doskonale. Łącznie zdobył osiem goli i zaliczył jedną asystę.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Milik wróci do gry w lutym?