Puchar Anglii: drużyna Krystiana Bielika za burtą

Krystian Bielik już bez szans na Puchar Anglii. Birmingham City Polaka przegrało z Blackburn Rovers 0:1 i odpadło z rywalizacji.

Szymon Mierzyński
Reda Khadra (z lewej) i Joseph Rankin-Costello Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Reda Khadra (z lewej) i Joseph Rankin-Costello
W pierwszym meczu 1/16 finału na Ewood Park padł remis 2:2, dlatego konieczne było rozegranie powtórki. W niej górą byli goście, choć do wyłonienia zwycięzcy potrzebna okazała się dogrywka.

O wszystkim zdecydował samobójczy gol Austona Trusty'ego, który padł w 100. minucie.

Krystian Bielik we wtorek nie pojawił się na boisku. Polaka zabrakło nawet w kadrze meczowej.

Blackburn Rovers awansowało do 1/8 finału, a tam zmierzy się na wyjeździe z Leicester City, więc nie będzie faworytem.

Pozostałe powtórki 1/16 finału (jest ich jeszcze pięć) zaplanowano 7 lutego.

Birmingham City - Blackburn Rovers 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
0:1 - Auston Trusty (sam.) 100'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Blackburn Rovers przejdzie zwycięsko przez 1/8 finału?