Benedyczak wrócił na właściwe tory. Kolejny gol na zapleczu Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Luca Amedeo Bizzarri/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak

Adrian Benedyczak miał problemy ze skutecznością w pierwszej fazie sezonu, ale już wrócił do formy. Napastnik Parmy pokonał bramkarza w wygranym 2:0 meczu z Genoą.

W tym artykule dowiesz się o:

W wyjściowym składzie gospodarzy mecz rozpoczął Adrian Benedyczak, zaś Filip Jagiełło zasiadł na ławce rezerwowych Genoa CFC. Pierwszy z wymienionych był autorem bramki na Stadio Ennio Tardini.

Po świetnym zagraniu Franco Vazqueza w 32. minucie, Benedyczak dopadł do piłki i dobrze uderzył w kierunku dalszego słupka. Josep Martinez nie zdołał uchronić zespołu gości przed stratą bramki. Chwilę po strzeleniu gola napastnik został ukarany żółtym kartonikiem.

Miejscowi poszli za ciosem i po kwadransie przerwy podwyższyli wyniki. Sędzia przyznał Parmie Calcio rzut karny. Vazquez podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i do asysty dorzucił trafienie na 2:0.

To była duża niespodzianka. Dzięki zwycięstwu 2:0 nad wiceliderem Serie B Parma zajmuje siódme miejsce w stawce.

Benedyczak rozegrał 64 minuty, natomiast wspomniany Jagiełło grał od początku drugiej połowy. Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił swojego trzeciego gola w trwającym sezonie na zapleczu Serie A.

Parma Calcio 1913 - Genoa CFC 2:0 (1:0) 1:0 - Adrian Benedyczak 32' 2:0 - Franco Vazquez (k.) 53'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Benedyczak zasługuje na debiut w seniorskiej kadrze?