Lewandowski utrzymuje się na szczycie. Trzybramkowa przewaga

Robert Lewandowski niestety nie poprawił swoich liczb w hitowym starciu z Sevillą. W klasyfikacji strzelców gwiazda FC Barcelony wciąż trzyma na dystans Joselu.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Toni Albir / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Sympatycy FC Barcelony mieli nadzieję, że ich drużyna powiększy przewagę w tabeli nad Realem Madryt, który sensacyjnie przegrał w niedzielę 0:1 z RCD Mallorca. Tego samego dnia Katalończycy rywalizowali z Sevillą na Camp Nou.

W pierwszej połowie zawodnicy Xaviego stwarzali sobie sytuacje, tymczasem goście nawet nie zbliżali się do bramki strzeżonej przez Marca-Andre ter Stegena. Swoich sił próbował między innymi Robert Lewandowski, jednak nie znalazł sposobu na świetnie dysponowanego Yassine'a Bounou.

Po przerwie komplet punktów miejscowej drużynie zapewnili Jordi Alba, Gavi i Raphinha. W 20. kolejce Primera Division FC Barcelona pokonała Sevillę 3:0. Reprezentant Polski spędził 90 minut na murawie, lecz tym razem nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego.

Nic się nie zmienia w czołówce klasyfikacji strzelców. Z 14 trafieniami na koncie Lewandowski w dalszym ciągu jest zdecydowanym liderem. Zajmujący drugie miejsce Joselu ma trzybramkową stratę do kadrowicza. Filar Espanyolu Barcelona pauzował w trwającej serii gier. Na trzecim miejscu znajdują się ex aequo Karim Benzema, Borja Iglesias oraz Iago Aspas. Pierwszy z nich zmaga się z problemami zdrowotnym i nie mógł pomóc madrytczykom w konfrontacji z RCD Mallorca.