Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Świat piłki w żałobie. Wielki talent zamordowany!

ESPN informuje o śmierci 19-letniego Oshwina Andriesa, kapitana reprezentacji RPA w piłce nożnej mężczyzn U-20. Lokalne media donoszą, że wielki talent został zamordowany w sobotę rano.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Oshwin Andries Instagram / Oshwin Andries

"Z głębokim smutkiem Stellenbosch F.C. dowiedział się o przedwczesnej śmierci obiecującego młodego obrońcy, Oshwina Andriesa" - czytamy w oświadczeniu klubu wysłanym do ESPN.

"Będzie bardzo brakowało jego obecności, zarówno na boisku, jak i poza nim. Myślami i modlitwami wszystkich w Stellenbosch FC są jego rodzina, przyjaciele i ukochani" - pisze klub z RPA.

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że młody talent został zamordowany w sobotę rano, choć przyczyna jego śmierci nie została oficjalnie podana. Klub też nie udziela żadnych informacji na tym etapie i prosi o uszanowanie prywatności jego rodziny w tym trudnym czasie żałoby.

Oshwin Andries studiował w Cloetesville High School, po czym ukończył Akademię SFC i dostał się do pierwszej drużyny Stellenbosch. Zadebiutował w South African Premier Soccer League (PSL) w wieku 18 lat przeciwko Baroce w grudniu 2021 roku i został najmłodszym strzelcem klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Było to zaledwie kilka dni po swoim pierwszym występie w Stellenbosch.

"Do zobaczenia ponownie" - napisał na Twitterze kolega z drużyny Lee Langeveldt wraz ze zdjęciem Andriesa, a obrońca Stellenbosch, Dean Van Rooyen, również podzielił się swoim hołdem dla młodzieńca.

Na poziomie międzynarodowym, wszechstronny obrońca był kapitanem reprezentacji RPA podczas eliminacji do Pucharu Narodów Afryki U-20, zdobywając tytuł zawodnika meczu w wygranym 5:2 spotkaniu z Namibią w październiku.

Czytaj także:
Tak Barcelona objęła prowadzenie! Asysta stadiony świata [WIDEO]
Lewandowski utrzymuje się na szczycie. Trzybramkowa przewaga

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×