Ronaldo zaangażował się w pomoc dla Turcji. Przekazał cenny przedmiot

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEDAT SUNA / Na zdjęciu: trzęsienie ziemi w Turcji
PAP/EPA / SEDAT SUNA / Na zdjęciu: trzęsienie ziemi w Turcji
zdjęcie autora artykułu

Merih Demiral organizuje licytacje, z których pieniądze trafią na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji. Zawodnik Atalanty już ma pierwsze przedmioty, które przekazały mu gwiazdy futbolu.

We wtorek światowe media informowały, że w Turcji z powodu trzęsienia ziemi zginęło prawie 6 tys. osób. Pewne jest, że ten tragiczny bilans jeszcze drastycznie wzrośnie. Wiele ludzi znajduje się pod gruzami, a ratownicy pracują przez całą dobę, aby do nich dotrzeć.

Skala zniszczeń i ludzkich tragedii jest ogromna. Dramatem w ojczyźnie poruszony jest Merih Demiral. Zawodnik włoskiej Atalanty szybko zaczął działać. W sieci organizuje licytacje, z których pozyskane środki trafią na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

24-latek pozyskał koszulki od kilku gwiazd futbolu. Jego akcję wsparli m.in. Paulo Dybala oraz Leonardo Bonucci. To jednak nie wszystko, bo nawet Cristiano Ronaldo postanowił pomóc. Portugalczyk przekazał swoją koszulkę Juventusu z autografem.

"Właśnie rozmawiałem z Cristiano Ronaldo. Powiedział, że jest mu bardzo przykro z powodu tego, co wydarzyło się w Turcji" - pisze Demiral na Twitterze.

Koszulki trafiły na tureckie aukcje. We wtorek wieczorem reprezentant Turcji pochwalił się, że koszulka "CR7" osiągnęła cenę ponad 14,8 tys. euro. Licytacja jednak wciąż trwa, więc ostateczna kwota może być dużo większa.

Dramatyczne chwile polskiego siatkarza w Turcji. "Koszmarne sceny, jak z filmu katastroficznego" >> Turecki piłkarz nie żyje. To kolejna ofiara trzęsienia ziemi >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sprytnie to zrobili. Tak zdobyli bramkę z rzutu wolnego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty