Kanonada w dwumeczu w Lidze Europy. Sytuacja zmieniała się kilkakrotnie

W dwumeczu AS Monaco z Bayerem 04 Leverkusen nie brakowało goli i zwrotów akcji. O awansie klubu z Bundesligi zdecydował konkurs rzutów karnych. W Lidze Europy pozostali również Sevilla FC oraz Sporting.

Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen) PAP/EPA / Sebastien Nogier / Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen)
W rywalizacji AS Monaco z Bayerem 04 Leverkusen nie było kalkulowania, rządziła ofensywna piłka. W Niemczech skończyło się wygraną 3:2 zespołu z księstwa po dwóch zwrotach akcji, a w rewanżu nastąpił ciąg dalszy radosnego grania.

Aptekarze zabrali się do pościgu i dwa razy obejmowali prowadzenie w pierwszej połowie. Na gola Floriana Wirtza gospodarze odpowiedzieli po zaledwie sześciu minutach, ale wynik 2:1 po uderzeniu Exequiela Palaciosa utrzymywał się dłużej. Już po przerwie Bayer podwyższył wynik na 3:1 strzałem Amina Adliego i od tego momentu AS Monaco musiało gonić dobrze dysponowanego przeciwnika z Leverkusen. Ratunkowy gol Breela Embolo na 2:3 w 84. minucie doprowadził do dogrywki w Monako.

W konkursie rzutów karnych Bayer okazał się lepszy 5:3. W jego zespole wszyscy byli bezbłędni, a ze strony AS Monaco - Eliot Matazo oddał strzał w poprzeczkę.

Rewanż w Eindhoven wyglądał na formalność dla piłkarzy Sevilla FC. To dlatego, że tydzień wcześniej zdobyli przewagę 3:0. PSV potrafi być groźne na własnym stadionie, ale odrobienie tak pokaźnej straty wydawało się niemożliwe. Zwycięstwo 2:0 PSV było osłodzeniem pożegnania z pucharem. Teoretycznie zrobiło się gorąco gościom, ale praktycznie "kontaktowy" gol padł dopiero w doliczonym czasie.

Nadspodziewanie skuteczny w rywalizacji FC Midtjylland ze Sportingiem był Sebastian Coates. Obrońca portugalskiego zespołu strzelił w Lizbonie gola na miarę remisu 1:1, a w rewanżu otworzył wynik w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niewiele później sytuacja Sportingu zrobiła się jeszcze wygodniejsza, ponieważ Paulo Victor zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.  Portugalska drużyna wygrała w jedenastu przeciwko dziesięciu 4:0 i pozostała w Lidze Europy.