Polonia Warszawa nie wykorzystała sytuacji. Siedem goli w meczu eWinner II ligi

Czarne Koszule nie poprawiły znacząco sytuacji na górze tabeli II ligi, ponieważ zremisowały 1:1 ze Stomilem Olsztyn. Po komplet punktów sięgnęli w niedzielę Śląsk II Wrocław oraz Lech II Poznań.

piłkarze Polonii Warszawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Polonia Warszawa mogła być wygranym kolejki na górze tabeli po porażce 1:3 Kotwicy Kołobrzeg ze Zniczem Pruszków oraz remisie 0:0 KKS-u 1925 Kalisz z Olimpią Elbląg. Czarne Koszule wybrały się w krótki wyjazd do Olsztyna, a Stomil nabierał rozpędu wraz z upływem rundy jesiennej. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1. Klub z Warmii prowadził dzięki strzałowi Huberta Sadowskiego, na co Polonia odpowiedziała tylko jednym golem Marcina Kluski w 67. minucie.

Aż siedem goli padło w meczu drugoligowców z województwa dolnośląskiego. Śląsk II Wrocław zwyciężył 4:3 z Zagłębiem II Lubin dzięki znakomitemu finiszowi. Najskuteczniejszy na boisku był Patryk Szwedzik, który popisał się hat-trickiem. Jedno, decydujące trafienie dla Śląska dorzucił Przemysław Bargiel z rzutu karnego w 87. minucie. Klub z Wrocławia częściowo odegrał się Miedziowym za bolesną porażkę w derbach w PKO Ekstraklasie.

Lech II Poznań wygrał 1:0 z Radunią Stężyca. W 9. minucie rozstrzygające uderzenie oddał Filip Wilak, który sam zabrał piłkę gościom na ich połowie, po czym przymierzył do siatki na zakończenie indywidualnego ataku. Już w 25. minucie strzelec gola zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co Lechici musieli pilnować skromnej zaliczki w dziesięciu przez ponad godzinę. Radunia nie zdołała wykorzystać przewagi liczebnej.

20. kolejka eWinner II ligi:

Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
1:0 - Hubert Sadowski 5'
1:1 - Marcin Kluska 67'

Śląsk II Wrocław - Zagłębie II Lubin 4:3 (1:0)
4:3 - Przemysław Bargiel (k.) 87'

Lech II Poznań - Radunia Stężyca 1:0 (1:0)
1:0 - Filip Wilak 9'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?