Szczęsny wygrał derby, ale Włosi wypominają mu jedno. "Zakpił z niego"

W 156. derbach Turynu zagrali dwaj Polacy - Wojciech Szczęsny oraz Karol Linetty. Po meczu powody do radości miał ten pierwszy, bo Juventus pokonał Torino 4:2. Jednak zdaniem części włoskich mediów bramkarz Juve mógł się spisać nieco lepiej.

Michał Fabian
Wojciech Szczęsny Getty Images / Daniele Badolato/Juventus / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
W pierwszej połowie dwukrotnie pachniało sensacją. Już w 2. minucie meczu na Allianz Stadium prowadzenie Torino FC dał Yann Karamoh. Wyrównał Juan Cuadrado, ale w 43. minucie goście znów cieszyli się z gola - po strzale Antonio Sanabrii.

I właśnie o zachowanie przy drugim trafieniu niektóre włoskie media mają pretensje do Wojciecha Szczęsnego. Po dośrodkowaniu Ivana Ilicia Sanabria zmieścił piłkę przy bliższym słupku bramki strzeżonej przez Polaka.

"Jeśli nie ma co go winić za pierwszą bramkę, to przy drugiej mógł zrobić więcej. Sanabria z niego zakpił" - czytamy na portalu tuttomercatoweb.com, który uznał Szczęsnego za najgorszego w Juventusie, z notą 5,5 (w skali 1-10; najwyżej oceniono Danilo - na "siódemkę").

Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" również odnotowali nie najlepszą interwencję Polaka, ale ich ocena była wyższa ("szóstka"). "To on ponosi winę za puszczenie gola na 'swoim' słupku, ale krótko przed tym świetnie obronił uderzenie Sanabrii, jedną ręką. W drugiej połowie uratowała go poprzeczka" - czytamy.

Na "szóstkę" grę polskiego bramkarza ocenili także dziennikarze "La Repubblica" i Eurosportu, zaś portal calciomercato.com - nawet na 6,5.

Podobne noty zebrał drugi z Polaków grający w derbach Turynu - Karol Linetty. To właśnie on w drugiej połowie był bliski pokonania Szczęsnego, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

W tuttomercatoweb.com, "La Repubblica" czy calciomercato.com przy jego nazwisku widniała "szóstka". "Wykonywał brudną robotę" - czytamy na calciomercato.com. Był jednak także wyjątek na plus.

"Niezmordowany motorower w środku pola. Poprzeczka odebrała mu radość z bramki, na którą zasłużył" - napisał o Linettym Eurosport, przyznając mu "siódemkę" (najwyższa nota w Torino, obok Sanabrii).

Juventus wygrał 4:2 (było to jego czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze) i awansował na siódme miejsce w tabeli Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)