To będzie historyczny mecz. W roli głównej kobiety

Kobiety mają coraz więcej do powiedzenia w męskim futbolu. Tym razem będziemy świadkami historii we francuskiej Ligue 1. Głośno jest o obsadzie sędziowskiej na mecz ES Troyes z AS Monaco.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Stephanie Frappart Getty Images / Na zdjęciu: Stephanie Frappart
Stephanie Frappart to jedna z najlepszych sędzi w kobiecym futbolu. To także kobieta, która przełamuje bariery i już kilka razy zapisała się w historii męskiej piłki nożnej. To ona jako pierwsza kobieta sędziowała mecz Ligi Mistrzów, a także miała okazję prowadzić spotkanie podczas niedawnych mistrzostw świata w Katarze.

39-latka była także jako pierwsza główną sędzią we francuskiej ekstraklasie mężczyzn. Mecz w Ligue 1 po raz pierwszy poprowadziła w 2019 roku. Teraz przyszedł czas na kolejny wyczyn, o którym jest głośno.

Francuskie kolegium sędziów wyznaczyło arbitrów na mecz ligowy ES Troyes AC - AS Monaco. Trójka sędziowska składa się wyłącznie z kobiet. Frappart będzie głównym arbitrem, a Manuela Nicolosi oraz Elodie Coppola będą jej asystentkami.

To pierwsza sytuacja w historii Ligue 1, gdy sędziami będą kobiety. Dla wspomnianego tercetu jest to element przygotowań do kobiecych mistrzostw świata, które w tym roku odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. Frappart, Nicolosi oraz Coppola będą pracować podczas tego mundialu.

Mecz ES Troyes - AS Monaco odbędzie się w niedzielę 5 marca.

"Wiem, że nie jest ci łatwo". Lewandowski wsparł poważnie chorego Samuela >>
Ścigają byłego piłkarza Legii Warszawa. Jest winny kolegom miliony! >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol w Meksyku! Stadiony świata


Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×