Borussia Dortmund liderem Bundesligi. Trzy gole w hicie kolejki!

Kolejne zmiany w Bundeslidze. W piątek na 1. miejsce awansowała Borussia Dortmund. Wszystko dzięki wygranej 2:1 z RB Lipsk. Bayern swój mecz rozegra w sobotę.

Michał Piegza
radość piłkarzy Borussii Dortmund PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: radość piłkarzy Borussii Dortmund
Co najmniej do sobotniego wieczora liderem Bundesligi będzie Borussia. Drużyna z Dortmundu na początek 23. kolejki podejmowała RB.

Zespól z Lipska na porażkę nie mógł sobie pozwolić. Strata punktów sprawiłaby, że gracze RB straciliby dystans do ścisłej czołówki.

Kibice na premierowego gola w potyczce czekać musieli do 21. minuty. Wówczas sędzia uznał, że Janis Blaswich sfaulował rywala i podyktował rzut karny, który na gola zamienił Marco Reus.

Sześć minut przed przerwą prowadzenie Borussii podwyższył Emre Can, uderzając z pierwszej piłki przy słupku.

Goście starali się odrobić straty. Kontakt bramkowy drużynie RB udało się złapać w 74. minucie. Emil Forsberg wykorzystał podanie Davida Rauma. Przyjezdni atakowali do końca, ale wyrównać im się nie udało.

Dotychczasowy lider Bundesligi Bayern w sobotę o godzinie 18:30 zmierzy się w Stuttgarcie z VfB.

Borussia Dortmund - RB Lipsk 2:1 (2:0)
1:0 - Reus (k.) 21'