Przelobował bramkarza z połowy boiska. Taki gol padł w polskiej III lidze (WIDEO)

Marko Zawada z III-ligowego MKS-u Kluczbork ma swoje pięć minut sławy. 21-latek popisał się przepięknym golem, który przyczynił się do zwycięstwa nad Rakowem II Częstochowa.

Robert Czykiel
Marko Zawada Facebook / Na zdjęciu: Marko Zawada
MKS Kluczbork obecnie występuje w trzeciej grupie III ligi. Klub z Opolszczyzny w minioną sobotę rozpoczął rundę wiosenną. Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, bo rywalem był pierwszy w tabeli Raków II Częstochowa.

Drugi zespół klubu z PKO Ekstraklasy był faworytem tego starcia, ale wznowił ligę od wpadki. Piłkarze z Kluczborka wygrali 2:1, a jednym z największych bohaterów został Marko Zawada.

21-latek w 33. minucie otworzył wynik spotkania. Zrobił to w spektakularny sposób, bo częstochowskiego bramkarza pokonał... strzałem z połowy boiska. Jakub Rajczykowski stał na linii szesnastego metra i nie zdążył ze skuteczną interwencją.

Zawada jest wychowankiem OKS-u Olesno. W przeszłości grał w drużynach młodzieżowych i rezerwach Górnika Zabrze, ale nie przebił się do pierwszej drużyny.

W trzeciej grupie III ligi zapowiada się ciekawa walka o awans. Porażka Rakowa sprawiła, że druga Polonia Bytom zmniejszyła stratę do jednego punktu. W tych rozgrywkach występują takie znane marki, jak Rekord Bielsko-Biała, Odra Wodzisław Śląski, LKS Goczałkowice Zdrój, czy rezerwy Górnika Zabrze i Miedzi Legnica.

Oszukał go jak dziecko. Wielki błąd bramkarza PSG [WIDEO] >>
W ostatniej chwili sędzia uniknął uderzenia. Potężny skandal na meczu [WIDEO] >>