Brawurowa akcja zaskoczyła zespół Łukasza Skorupskiego

W starciu Torino FC z Bologną FC spotkali się Karol Linetty z Łukaszem Skorupskim. Granata zwyciężyła 1:0 dzięki nieco szalonej akcji Yanna Karamoha. Także w poniedziałek US Sassuolo wygrało 3:2 z US Cremonese.

radość piłkarzy Torino z bramki Yanna Katramoha (w środku) PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: radość piłkarzy Torino z bramki Yanna Katramoha (w środku)
W drugim meczu Torino FC z rzędu Yann Karamoh otworzył wynik. Iworyjczyk dostał podanie od Antonio Sanabrii, zabawił się z grupką niezdecydowanych przeciwników w polu karnym Bologni i znalazł miejsce na oddanie strzału po ziemi w narożnik bramki Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski został zaskoczony.

Na boisku było dwóch Polaków i Karol Linetty konsekwentnie pozostał w środku pola Torino do zakończenia meczu. Bologna miała sporo czasu na poprawienie wyniku, ale nie znalazła sposobu na oddanie ani jednego strzału do bramki Vanji Milinkovicia-Savicia.

Aż pięć goli padło w pierwszym z poniedziałkowych meczów i doszło w nim do dwóch zwrotów akcji. Przed przerwą Sassuolo zdobyło prowadzenie 2:0, a do bramki Cremonese strzelali Armand Lauriente oraz Davide Frattesi. Znacznie bardziej urodziwe było pierwsze trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego. Neroverdi wydawali się być na prostej drodze do ogrania przedostatniego zespołu ligi.

Półfinalista Pucharu Włoch z Cremony doprowadził do remisu 2:2 w 83. minucie. Dwa uderzenia do bramki Sassuolo oddał Cyriel Dessers, który rozprawiał się z Andreą Consiglim w sytuacji sam na sam. Rozstrzygnięcie tego pojedynku nastąpiło w doliczonym czasie, kiedy to Nedim Bejrami huknął z półwoleja na 3:2 dla Sassuolo po eleganckim dośrodkowaniu Armanda Lauriente. Do niespodzianki nie doszło, choć mocno się na nią zanosiło.