Fiorentina bliżej ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Polak zmiennikiem

Piłkarze Fiorentiny wstrzelili się do bramki po przerwie i zdobyli przewagę 1:0 przed rewanżem z Sivassporem. Patryk Szysz pojawił się na boisku w zremisowanym 1:1 meczu Istanbul Basaksehir z KAA Gent.

Piłkarze ACF Fiorentiny PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Piłkarze ACF Fiorentiny
Fiorentina odżyła w ostatnich tygodniach, kiedy już zanosiło się na konieczność spisania sezonu na straty. Co prawda w Serie A będzie jej trudno o wartościowe osiągnięcie, ale jest półfinalistą Pucharu Włoch, a w Lidze Konferencji Europy walczy o awans do ćwierćfinału z Sivassporem. Rywalizacja rozpoczęła się na Stadio Artemio Franchi.

Fiorentina była nieskuteczna w pierwszej połowie meczu, ponieważ dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali Nicolas Gonzalez, Gaetano Castrovilli oraz Luka Jović. Sivasspor miał dobrze dysponowanego bramkarza, a do tego trochę szczęścia. Viola wstrzeliła się do bramki w 69. minucie i zdobyła zaliczkę 1:0 przed rewanżem uderzeniem Antonina Baraka. Karol Angielski nie znalazł się w kadrze Sivassporu.

Inna turecka drużyna Istanbul Basaksehir także była pierwsza w grupie Ligi Konferencji Europy i rozpoczęła dwumecz z KAA Gent na wyjeździe. Klub ze Stambułu może po raz pierwszy w historii znaleźć się w ćwierćfinale europejskiego pucharu. W 2020 roku dostał się do najlepszej szesnastki Ligi Europy.

Istanbul Basaksehir przycisnął na początku meczu, co doprowadziło do strącenia piłki w narożnik bramki przez Stefano Okakę po dośrodkowaniu Serdara Gurlera. KAA Gent przebudził się na tyle, żeby doprowadzić do remisu 1:1 w pierwszej połowie. Przy golu Gifta Orbana pomogła nieco niezdarna interwencja bramkarza. Patryk Szysz wszedł na boisko jako zmiennik w 75. minucie.