Niespodziewani bohaterzy Lecha. Sprawdź klasyfikację strzelców Ligi Konferencji Europy

Nie Mikael Ishak, a Antonio Milić i Filip Marchwiński zapewnili Lechowi Poznań zwycięstwo nad Djurgardens IF 2:0. Ten pierwszy wciąż jest czołowym strzelcem Ligi Konferencji Europy.

Rafał Szymański
radość piłkarzy Lecha Poznań PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: radość piłkarzy Lecha Poznań
Trwa walka o koronę króla strzelców drugiej edycji Ligi Konferencji Europy. Jednym z kandydatów do tytułu jest Mikael Ishak. Kapitan Lecha Poznań jak dotąd pięć razy trafił do siatki i w czwartek mógł poprawić swoje statystyki.

W 1/8 finału rozgrywek "Kolejorz" trafił na Djurgardens IF. Autorem jedynej bramki w pierwszej połowie meczu był Antonio Milić, który w 39. minucie najwyżej wyskoczył do piłki po dokładnym dośrodkowaniu Joela Pereiry. W drugiej części swoją obecność na murawie zaznaczył również Filip Marchwiński, który ustalił wynik tego pojedynku.

Tym razem Ishak nie znalazł drogi do siatki. Szwed w dalszym ciągu znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców, mając na koncie taką samą liczbę bramek co Artem Dowbyk (SK Dnipro-1) oraz Andi Zeqiri. Zawodnik FC Basel ustalił rezultat spotkania ze Slovanem Bratysława na 2:1.

Z sześcioma trafieniami w dorobku pierwsze miejsce zajmuje Luka Jović. Tego samego dnia lider klasyfikacji wystąpił w spotkaniu pomiędzy Fiorentiną a Sivassporem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Czołówka klasyfikacji strzelców LKE:

Miejsce Piłkarz Klub Liczba bramek
1. Luka Jović ACF Fiorentina 6
2. Artem Dowbyk SK Dnipro-1 5
- Andi Zeqiri FC Basel 5
- Mikael Ishak Lech Poznań 5

Czytaj także: Dziennikarz okrutnie zadrwił z docinków. Puchar Biedronki już wręczony Komfort klubów Polaków w Lidze Konferencji Europy ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: butelki, petardy i noże. Przerażające nagranie z meczu

Czy Ishak wyprzedzi Jovicia w klasyfikacji strzelców?