Nagłe przebudzenie w Fortuna I lidze. Skra Częstochowa uciekła z dna

Pierwszoligowiec z Częstochowy nie potrafił zwyciężyć przez ponad pół roku, a ostatnio pokonał dwóch przeciwników z rzędu. Skra wygrała 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Komplet punktów zdobyła również Resovia.

radość piłkarzy Skry Częstochowy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Skry Częstochowy
Zagłębie Sosnowiec ponownie zagrało jako gospodarz. Tym razem na pachnący nowością stadion przyjechała Skra Częstochowa. Tydzień temu zakończyła się jej długa seria meczów bez zwycięstwa, a przełamanie nastąpiło w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przyjezdni próbowali pójść za uderzeniem i ratować się przed spadkiem.

Decydujące okazało się uderzenie Jana Flaka w 40. minucie. Skra zwyciężyła 1:0 i choć pozostaje w strefie spadkowej, to wyprzedziła Sandecję Nowy Sącz oraz Chojniczankę. Zagłębie Sosnowiec nie potrafiło poprawić wyniku, a pościg za częstochowianami utrudniła w końcówce czerwona kartka za zagranie ręką dla Dominika Jończego.

Na zakończenie niedzielnego grania zmierzyli się piłkarze Resovii i Odry Opole. Tak samo jak w Sosnowcu była to konfrontacja zespołów z dolnej połowy tabeli. Rzeszowianie zajmowali najniższe, bezpieczne miejsce w stawce, a Odra była tylko o jedną lokatę wyżej.

Resovia zdobyła prowadzenie 1:0 na zakończenie drugiego kwadransa meczu. W początkowo wyrównanej konfrontacji na otwarcie wyniku było stać Rafała Mikulca. Jego uderzenie okazało się nie do powstrzymania dla Artura Halucha. Odra nie zorganizowała się do odrabiania strat przed przerwą i w szatni próbowała znaleźć sposób na przeprowadzenie skutecznego ataku.

Nic takiego jednak nie nastąpiło i Odra nie przekuła przewagi w posiadaniu piłki w wyrównanie. Już w doliczonych minutach Resovia doprowadziła do wyniku 2:0 i zagwarantowała sobie zdobycie kompletu punktów. Ruben Hoogenhout zakończył strzałem do bramki jeden z ostatnich ataków w meczu.