Strzelił pięć goli i nagle taka decyzja Guardioli

Erling Haaland strzelił pięć goli w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk. W 63. minucie Pep Guardiola uznał, że to czas na odpoczynek i zdjął Norwega z boiska.

Rafał Sierhej
Erling Haaland i Pep Guardiola PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Erling Haaland i Pep Guardiola
Erling Haaland po mistrzostwach świata w Katarze nie wyglądał tak samo dobrze, jak przed pierwszym gwizdkiem turnieju. To może być zastanawiające, bo przecież Norweg nie brał udziału w mundialu.

Jak się jednak okazuje, swoją najlepszą dyspozycję odzyskał w kluczowym momencie sezonu. Norweski snajper okazał się bowiem absolutnie kluczowym elementem drużyny w meczu rewanżowym przeciwko RB Lipsk (1:1 w pierwszym spotkaniu).

Gdy zespół potrzebował jego goli, te przyszły w hurtowych ilościach. Haaland aż pięciokrotnie pokonywał bramkarza gości. Dokonał tego w zaledwie 57 minut, co jest wynikiem kosmicznym.

Na więcej nie pozwolił mu Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City postanowił, że po strzeleniu pięciu goli Haalandowi należy się odpoczynek i w 63. minucie dokonał zmiany.

Biorąc pod uwagę historię kontuzji snajpera, w perspektywie całego sezonu ta decyzja może okazać się kluczowa dla zmniejszenia ryzyka kolejnych urazów. Norweg w barwach BVB opuścił łącznie ponad 30 spotkań przez 1,5 roku.