Lech Poznań w ćwierćfinale LKE. Kiedy i z kim kolejny mecz?

Lech Poznań pisze historie w Lidze Konferencji Europy. Polski klub w czwartek awansował do ćwierćfinału po wyeliminowaniu Djurgardens IF. Sprawdź, kiedy i z kim kolejny mecz rozegra Kolejorz.

Jakub Fordon
piłkarze Lecha Poznań PAP/EPA / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy Lech Poznań pokonał Djurgardens IF 2:0. Bramki dla polskiego klubu zdobyli Antonio Milić oraz Filip Marchwiński. Tym samym Kolejorz był w dobrym położeniu przed rewanżem.

W nim szwedzki zespół był w tarapatach, bowiem w 44. minucie czerwoną kartkę otrzymał Marcus Danielson. To wykorzystał Lech, który wynik meczu otworzył dopiero w ostatnim kwadransie spotkania.

W 77. minucie bramkę zdobył Marchwiński, który strzelił także w pierwszym pojedynku ze szwedzkim zespołem. W doliczonym czasie gry błysnęli Nika Kwekweskiri i Michał Skóraś. Najpierw Polak asystował przy trafieniu Gruzina, a chwilę później role się odwróciły.

Ostatecznie Lech zwyciężył w rewanżu 3:0, a dwumecz zakończył się wynikiem 5:0. Tym samym po raz pierwszy w historii Kolejorz dotarł do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Kto będzie kolejnym rywalem mistrza Polski? Tego dowiemy się już w piątek, 17 marca. W Nyonie odbędzie się losowanie, które zaplanowano na godzinę 14:00. Poznamy wówczas potencjalnych przeciwników Kolejorza w ewentualnym półfinale. Transmisję przeprowadzi Viaplay.

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 13 kwietnia, natomiast rewanże zostaną rozegrane tydzień później (20 kwietnia).

Przeczytaj także:
Liga Mistrzów: znamy komplet ćwierćfinalistów. Jest data losowania par
Napoli dokonało tego pierwszy raz w historii. Włosi czekali na taką fazę pucharową Ligi Mistrzów

Czy Lech Poznań awansuje do półfinału LKE?