GKS Katowice rozczarował. Nie wykorzystał nawet rzutu karnego

Drużyna z Katowic przegrała 0:1 przy Bukowej z Resovią. Pozostałe sobotnie mecze w Fortuna I lidze zakończyły się remisami.

radość piłkarzy GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: radość piłkarzy GKS-u Katowice
GKS nie wystartował dobrze w rundzie wiosennej, co doprowadziło do lądowania w dolnej połowie tabeli. W meczu u siebie z walczącą o utrzymanie Resovią chciał poprawić notowania. Jesienią wygrał z tym przeciwnikiem na Podkarpaciu, ale w rewanżu rozczarował. O zwycięstwie Resovii zdecydowało uderzenie Marka Mroza w 33. minucie. Jeszcze w pierwszej połowie była duża szansa na doprowadzenie do remisu, ale strzał Arkadiusza Jędrycha został zatrzymany przez bramkarza Pawła Łakotę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała rozbiło swojego poprzedniego przeciwnika Chrobrego Głogów aż 6:0. Równie dobrej formy strzeleckiej potrzebowało w sobotnim meczu z Puszczą Niepołomice. Podopieczni Tomasza Tułacza są mocni na własnym stadionie i nie zamierzali pozwolić Góralom na pójście za uderzeniem. Puszcza prowadziła od 42. do 89. minuty dzięki bramce Emile'a Thiakane. Podbeskidzie nie pozwoliło jednak gospodarzom na zdobycie kompletu punktów. Tuż przed upływem podstawowego czasu padła bramka Joana Romana na 1:1 z rzutu karnego.

Kadencja Ireneusza Mamrota w Górniku Łęczna rozpoczęła się od wywalczenia awansu do półfinału Fortuna Pucharu Polski, a do tego drużyna punktowała w ligowych starciach z Ruchem Chorzów oraz Arką Gdynia. To stawiało Górnika w roli faworyta w domowym meczu z Chojniczanką, która zresztą także zmieniła już w tym sezonie trenera. Konfrontacja zakończyła się remisem 0:0. Łęcznianie dłużej posiadali piłkę, ale oddali tylko dwa strzały celne, przy sześciu takich próbach Chojniczanki.